Stalowe Rekiny tuż za podium

2024-01-15 12:50:15(ost. akt: 2024-01-22 09:36:15)

Autor zdjęcia: Archiwum drużyny

Działdowscy hokeiści na czwartym miejscu zakończyli udział w turnieju kwalifikacyjnym do Mistrzostw Polski Amatorów w hokeju na lodzie małych lodowisk 2023/2024.
Stalowe Rekiny zmagania w Przasnyszu rozpoczęli meczem z drużyną z Ciechanowa. Faworytem był nasz zespół, który sensacyjnie przegrał, po rzutach karnych z Ice Team Ciechanów. Działdowska drużyna znakomicie rozpoczęła drugi dzień zmagań o wyjazd na MPA. W pierwszym spotkaniu Stalowe Rekiny rozgromiły 4:0 drugi zespół z Przasnysza, jednak po porażce z gospodarzem turnieju zespół z Działdowa znalazł się w bardzo trudnej sytuacji i kolejny pojedynek musiał wygrać.

W meczu o trzecie miejsce turnieju Stalowe Rekiny mierzyły się z teamem z Ciechanowa, który po rzutach karnych przegrał z drużyną Borsuki Olsztyn. Działdowiacy znakomicie rozpoczęli mecz i już po kilku minutach krążek w bramce przeciwnika umieścił Sylwester Margalski. Działdowianie dominowali przez całą pierwszą tercję. W drugiej jednak doszło do wyrównania, a dwie minuty przed końcowym gwizdkiem działdowskiego bramkarza pokonał zawodnik STH Siedlce – Sylwester Chajewski. Ten zawodnik okazał się katem żółto-niebieskich.

Jego trafienie oznaczało, że Stalowe Rekiny zakończyły turniej z jednym zwycięstwem na koncie i nie wystąpią w tym roku na Mistrzostwach Polski Amatorów. Do finałowego turnieju MPA awansowały: Orły Przasnysz I, Borsuki Olsztyn i Ice Team Ciechanów.
Drużyna „Stalowe Rekiny” wystąpiła w składzie: Jakub Brzoska, Mateusz Brzozowski (bramkarz), Mikołaj Chimkowski, Robert Chimkowski, Filip Jackowski, Sylwester Margalski, Krzysztof Punpur, Marcin Zybert i Dariusz Piotrowicz.
Bramki dla działdowskiego zespołu zdobywali: Robert Chimkowski – 4, po jednym golu strzelili: Mikołaj Chimkowski, Marcin Zybert, Sylwester Margalski i Dariusz Piotrowicz.

Zapraszamy wszystkich chętnych na treningi na lodowisko w każdy poniedziałek i czwartek na godzinę 19:00.