Dekorglass Działdowo z Pucharem Europy!

2024-04-28 10:50:14(ost. akt: 2024-04-28 11:00:10)

Autor zdjęcia: Ryszard Makszyński

To wielki dzień w historii Dekorglassu Działdowo. Po czwartkowym, okazałym zwycięstwie za 3 punkty, podopieczni trenera Michała Dziubańskiego ponownie rozegrali fantastyczne spotkanie.
27 kwietnia działdowska hala sportowa wypełniona była po brzegi kibicami, gdzie odbył się mecz rewanżowy Pucharu Europy ETTU pomiędzy Dekorglassem a Bogorią Grodzisk Mazowiecki.

Spektakl rozpoczął Jonathan Groth od wygranej z Markiem Badowskim 3:2 i 6:5. W ostatnim secie zawodnik Dekorglassu przegrywał 4:5, a jednak wytrzymał grę nerwów. Tak cieszącego się Jonathana Grotha chyba jeszcze nie wiedzieliśmy! Niesamowity był też pojedynek Jakuba Dyjasa z Miłoszem Redzimskim. W 5 secie Kuba odrabiał straty 1:4, 3:5… Zwyciężył 6:5 i za chwilę cała drużyna z trenerem cieszyła się ze zdobycia Pucharu Europy. Tak, tak, puchar już mieliśmy zapewniony! Cudowny moment w historii Dekorglassu. Na zakończenie sobotniego meczu Kaii Konishi pokonał Panagiotisa Gionisa 3:0. Mecz był pełen emocji i widowiskowych akcji, które rozgrzewały serca kibiców. Ostateczny wynik to potwierdzenie dominacji działdowskiej drużyny.

Puchar działdowskiej drużynie wręczyła wiceprezydent ETTU, Łotyszka Ina Jozepsone. Gratulacje, wielkie gratulacje! Dekorglass został najlepszym zespołem Pucharu Europy!

Dekorglass Działdowo – Bogoria Grodzisk Maz. 3:0
Jonathan Groth – Marek Badowski 3:2 (14:12, 8:11, 11:9, 8:11, 6:5)
Jakub Dyjas – Miłosz Redzimski 3:2 (11:7, 11:9, 7:11, 6:11, 6:5)
Kaii Konishi – Panagiotis Gionis 3:0 (11:8, 12:10, 11:7)