Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

„Deutsch-Wagen-Tour!“ w Gimnazjum nr 2 im. Królowej Jadwigi w Działdowie

2013-04-05 12:08:10 (ost. akt: 2013-04-07 22:21:38)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Gimnazjum nr 2 im. Królowej Jadwigi w Dziadowie to szkoła promująca naukę języków obcych, w tym języka niemieckiego.

Gimnazjum może pochlubić się 12-letnią współpracą polsko-niemiecką z partnerską szkołą Lisa-Tetzner-Schule w Barsinghausen. Równocześnie uczniowie osiągają wysokie wyniki w międzynarodowych konkursach.

Reprezentanci szkoły zostali laureatami w Międzynarodowym Konkursie „Ponad granicami. Niemcy i ich sąsiedzi na Wschodzie „Regiony w Europie: Badenia-Wirtembergia oraz województwa: pomorskie i warmińsko-mazurskie"”. Aby rozwijać umiejętności językowe i uatrakcyjnić naukę języka niemieckiego germanistki starają się szukać nowych, metod, np.: praca metodą LdL i nauczanie CliL w praktyce.

3 kwietnia w szkole odbyły się zajęcia w ramach Ogólnopolskiego Programu promującego naukę języka niemieckiego „Deutsch-Wagen-Tour”. Z inicjatywy germanistki pani Barbary Hartfelder uczniowie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez wykwalifikowanego lektora Panią Magdalenę Jurowską. Zajęcia prowadzone na trzech poziomach: klasy I, II i III cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony wszystkich uczniów. Różnorodność zastosowanych metod pracy, materiałów dydaktycznych (np.: chusta animacyjna, piosenki, wiersze, ćwiczenia komunikacyjne oraz animacje językowe i quiz o Niemczech) promujących projekt „Deutsch-Wagen-Tour” sprawiły, że zajęcia językowe miały bardzo wysoki poziom. Dzięki różnorodności form pracy gimnazjaliści przekonali się, że język niemiecki „da się lubić” i można się go nauczyć bez większych trudności.

Ogólnopolski Program „Deutsch-Wagen-Tour” przyczyniły się do promocji języka niemieckiego Gimnazjum nr 2. Gimnazjaliści nie tylko doskonalili swoje umiejętności językowe, poznali także bliżej kulturę zachodniego sąsiada oraz uświadomili sobie korzyści znajomości języka niemieckiego w życiu codziennym. Warto wspomnieć, że Ogólnopolski Program „Deutsch-Wagen-Tour” objęły patronatem honorowym Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz ambasada Republiki Federalnej Niemiec. Projekt wspiera także Instytut Goethego oraz firma VW Poznań Sp z o. o.

Społeczność Gimnazjum nr 2 im. Królowej Jadwigi w Działdowie składa podziękowania za możliwość uczestnictwa w programie „Deutsch-Wagen-Tour”, a sponsorom projektu dziękuje za wspaniałe nagrody, które otrzymali uczniowie.

Barbara Hartfelder

Czekamy na Wasze wiadomości: Zapraszamy do korzystania z formularza na portalu dzialdowo.wm.pl. lub poczty e-mail: dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

Więcej informacji z życia szkół i przedszkoli: kliknij tutaj

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Przepraszamy za mgr Mazurkiewicza #1045179 | 82.160.*.* 5 kwi 2013 22:06

    http://www.telewizjamazury.pl/39,461-mil czacy_ratusz.html

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages