Niedziela, 24 lutego 2019. Imieniny Boguty, Bogusza, Macieja

Po godzinie od zgłoszenia odnaleźli zaginionego 75-latka

2013-04-18 14:51:45 (ost. akt: 2013-04-18 14:51:52)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Dzielnicowi po godzinie od zgłoszenia odnaleźli 75–letniego mężczyznę, który w nocy nie informując domowników wyszedł z domu.

Najprawdopodobniej jego zachowanie wynikało z zaników pamięci spowodowanych chorobą, jaką przeszedł w ostatnim czasie. Dzięki szybkiej reakcji policjantów senior bezpiecznie trafił pod opieką rodziny — mówi podinspektor Adam Borowski.
Dzisiaj (18 kwietnia) około godziny 8.00 do oficera dyżurnego działdowskiej komendy policji zadzwoniła mieszkanka gm. Iłowo, informując o zaginięciu ojca. — Z jej relacji wynikało, że 75–latek wyszedł w nocy z domu i do chwili obecnej nie wrócił. Rodzina dokładnie sprawdziła okolicę oraz wszystkie miejsca, w których mógł przebywać zaginiony — dodaje podinspektor Adam Borowski. — Niestety podjęte działania okazały się bezskuteczne. Niepokojącą okolicznością był fakt, że starszy mężczyzna przeszedł niedawno udar mózgu, co mogło powodować zaniki pamięci. Oficer dyżurny natychmiast na miejsce skierował dzielnicowych. Po skontaktowaniu się z rodziną i zebraniu istotnych informacji o zaginionym, policjanci postanowili dokładnie sprawdzić okolicę i miejsca, w których mógł zabłądzić mężczyzna. Niewątpliwie znajomość takich miejsc przez pracujących na co dzień na terenie gminy Iłowo Osada dzielnicowych była ich atutem. Po kilkunastu minutach poszukiwania zakończone zostały sukcesem. Policjanci znaleźli 75–latka na jednej z polnych dróg w okolicach miejscowości, w której mieszka. Był zdezorientowany i zagubiony, ale nie miał żadnych obrażeń.

mcz

dzialdowo@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (12) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ulubieniec #1081789 | 95.160.*.* 12 maj 2013 09:25

  hiniec z bródkko może go szukali i jeszcze kipiszowali lubją oglądać fiuty tylko do tego sie nadają całe działdowo narzeka że grzebją po majdach podejrzewam że oni są---------------.com.pl tatar z gródek psełdo

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. cet #1063576 | 88.199.*.* 23 kwi 2013 08:31

  ''Adam nie okłamuj samego siebie!!! Szybka reakcja!! Ha Ha Prawda jest taka że rodzina go znalazła a nie policja! Policja przyjęła tylko protokół. Prawda BOLI!'' Nerwy panu puszczają panie nibypolicjancie:)Powyższy cytat jak przypuszczam- wcześniej napisał ktoś z Komendy,który był blisko tej sprawy.Dlatego nasuneło się szereg watpliwości odnośnie prawdy jaka mogła być zawarta w ustaleniach i artykule. Rozumiem,że opisuje pan nibypolicjancie swoje objawy chorobowe:)w wypowiedzi poniżej:)współczuję. No cóż propaganda sukcesu prasowego fałszuje tak naprawdę inne zdarzenia,które mają miejsce na terenie powiatu działdowskiego a są zdarzeniami niewykrytymi.Bezsprzecznie są ukrywane przed społeczeństwem.Dziwne,że nikt nie podaje do prasy przestępstw typu niewykryte włamania,kradzieże itd.dział na sygnale w prasie zmarł śmiercią naturalną:( A może takich zdarzeń nie ma:)wtedy Komenda Powiatowa Policji w Działdowie zajmuje pierwsze miejsce w wykrywalności-nie tylko w Polsce ale nawet na świecie:) Jak nie ma przestępstw które są do wykrycia-to może rozwiązać Policję w Działdowie??? Pisałem wcześniej o ciemnej stronie mocy-czy Panowie Komendanci wiecie coś na temat śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową w Ostródzie-Oddział zamiejscowy w Morągu w związku ze zgłoszeniem Policjanta z Działdowa o przekroczenie uprawnień przez Kierownictwo Komendy????

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ret #1063157 | 83.24.*.* 22 kwi 2013 18:27

  prawda jest taka, że ten "pajac" wszechwiedzący- celowo pisze bzdury, zadaje sobie pytania i sam na nie odpowiada. Sieje ferment. Przypomina mi to objawy chorobowe, które towarzyszą Schizofrenii paranoidalnej.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. też #1061446 | 88.199.*.* 20 kwi 2013 16:20

  Też jak przedmówca chciałbym poznać w końcu prawdę jak wyglądała sytuacja???????Kłania się w artykule ujawnienie tajemnicy lekarskiej z wiadomością na co jest chory starszy pan,dowiadujemy się o chorobie ''udaru mózgu''. cytat-''Niewątpliwie znajomość takich miejsc przez pracujących na co dzień na terenie gminy Iłowo Osada dzielnicowych była ich atutem''???? Znam tych dzielnicowych to porządne chłopaki,lecz takie komentarze podającego informację do prasy wywołują u społeczeństwa uśmiechy zażenowania:):)nie z dzielnicowych tylko z tego który podaje opowieści spod mchu i paproci:)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. nn #1061373 | 82.160.*.* 20 kwi 2013 14:34

  ...Policjanci znaleźli 75–latka na jednej z polnych dróg w okolicach miejscowości, w której mieszka. Był zdezorientowany i zagubiony, ale nie miał żadnych obrażeń.... więc rodzina czy policja.... kto wprowadza w błąd????

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (12)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages