Poniedziałek, 27 stycznia 2020. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

X Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

2013-05-16 08:00:02 (ost. akt: 2013-05-16 08:09:03)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Tydzień Bibliotek obchodzony jest zwykle w dniach 8-15 maja. W ramach jego obchodów w bibliotekach organizowane są spotkania literackie, konkursy czytelnicze i inne uroczystości związane z książką.

Biblioteka szkolna Gimnazjum nr 2 im. Królowej Jadwigi w Działdowie z tej okazji dla swoich czytelników przygotowała quiz o książkach oraz wystawki ukazujące ich historię. Uczniowie mieli także możliwość ujawniania swoich talentów literackich. W specjalnie przeznaczonym do tego miejscu biblioteki umieszczali rękopisy ze swą twórczością lub zamieszczali ich wersję elektroniczną w przeznaczonym do tego folderze na komputerze bibliotecznym.

Drugim ważnym wydarzeń związanym z obchodami Tygodnia Bibliotek była wizyta przedszkolaków z sąsiedniego przedszkola (Miejskie Przedszkole nr 3), która miała miejsce 13 maja. Mali goście zwiedzili bibliotekę oraz obejrzeli ciekawe egzemplarze książek. Następnie zapoznali się z zasadami zachowania się w bibliotece i regułami poszanowania książek. Na zakończenie spotkali się ze starszą koleżanką gimnazjalistką Nadią z kl. II c, która przeczytała im bajkę. Mamy nadzieję, że wizyta w bibliotece zapadnie przedszkolakom w pamięci i zachęci ich w przyszłości do bliskich kontaktów z książką.

opracowali członkowie grupy dziennikarskiej przy Gimnazjum nr 2 w Działdowie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages