Wtorek, 19 lutego 2019. Imieniny Bettiny, Konrada, Mirosława

Tydzień strażaków

2013-07-14 09:48:52 (ost. akt: 2013-07-14 09:51:52)
ilustracja do treści

ilustracja do treści

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Działdowo: Zderzenia aut
11 lipca ok. godz. 6.15 na skrzyżowaniu drogi osiedlowej i miejskiej (ul. Leśna) zderzyły się dwa auta: dostawczy mercedes i osobowy hyundai. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń, karetka pogotowia przyjechała i odjechała. Strażacy odłączyli zasilanie elektryczne w autach, oraz zebrali rozlane płyny eksploatacyjne. Auta mają uszkodzone "przody", a straty oszacowano na ok. 3 tys. zł.

Mosznica: Kto podpalił stóg
10 lipca ok. północy strażacy z Ruszkowa, Działdowa i Uzdowa walczyli z pożarem stogu zeszłorocznej słomy prasowanej. Cały stóg objęty był płomieniami. Stał w polu i nie stwarzał zagrożenia dla innych obiektów, ale i tak strażacy mieli pełne ręce roboty. Straty oszacowano na ok. 4 tys. zł, przyczyną zdarzenia było zaprószenie ognia przez osoby nieznane.

Działdowo: Ognisko w lesie
Wieczorem 9 lipca na skraju lasu przy ul. Sosnowej ktoś rozpalił ognisko. Od ogniska zajęło się poszycie leśne. Interweniowali strażacy, a "sprawcy" zbiegli.

Mławka: Poszycie w ogniu
Wieczorem 9 lipca strażacy z Iłowa gasili pożar poszycia leśnego w młodniku mieszanym o powierzchni ok. 20 ar. Przyczyna pożaru: zaprószenie ognia.mcz

Działdowo: Uwięziony pies
Ok. godz. 12 w nocy 8 lipca strażacy jechali na ratunek psu. Zwierzak został uwięziony w bramce wejściowej na niezamieszkałej posesji przy ul. Leśnej. Strażacy użyli rozpieracza hydraulicznego, uwolnili psa i oddali właścicielce.

Kisiny: Na ratunek bocianowi
8 lipca ok. godz. 19.00 strażacy uwalniali bociana zaplątanego w sznurek w gnieździe znajdującym się na słupie energetycznym. Najpierw odłączono zasilanie, a następnie przy pomocy podnośnika hydraulicznego strażacy dostali się na górę i wyswobodzili bociana.

Bełk: Pieszo z łopatą
Po południu 8 lipca strażacy z Lidzbarka gasili pożar sterty gałęzi, usytuowanej na skraju lasu. Ze względu na brak możliwości dojazdu do miejsca zdarzenia, strażacy pokonali dystans ok. 500 metrów pieszo i ugasili pożar za pomocą łopat oraz tłumic. Co było przyczyną zdarzenia, nie wiadomo.

Działdowo: 7 ha w ogniu
8 lipca ok. godz. 14.00 strażacy z Działdowa gasili pożar nieużytków rolnych na powierzchni około 7 ha w pobliżu lasu oraz pól uprawnych przy ul. Katarzyny Aleksandryjskiej. Przyczyną zdarzenia było zaprószenie ognia.


mcz
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. zombi #1142578 | 195.116.*.* 14 lip 2013 10:25

    brakuje kilku zdarzeń, przede wszystkim Napierek

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages