Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Pasowanie na przedszkolaka w Przedszkolu Miejskim nr 3 w Działdowie

2013-11-13 09:35:49 (ost. akt: 2013-11-13 09:34:37)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

W Przedszkolu Miejskim nr 3 w Działdowie odbyła się pierwsza ważna uroczystość dla dzieci najmłodszych - pasowanie na przedszkolaka.

Uroczystość ta w dużym stopniu stanowi zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do warunków i zasad panujących w przedszkolu. Podczas uroczystości pasowania maluchy swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze się czują w przedszkolu. Zaprezentowały rodzicom piosenki, wiersze i tańce, których nauczyły się do tej pory. Odświętny strój i piękne birety, a także wystrój sali podkreśliły doniosłość wydarzenia. W dalszej części dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, a Grażyna Ibusz – dyrektor przedszkola z pomocą zaczarowanego ołówka dokonała pasowania. Na pamiątkę tej ważnej chwili każde dziecko otrzymało dyplom i misia, który będzie dzieciom towarzyszył przez kolejne lata edukacji przedszkolnej. 
Po części oficjalnej rodzice wraz z dziećmi zaproszeni zostali do wspólnego tańca oraz poczęstunku. Od dnia dzisiejszego grupa I będzie nosiła nazwę „Misie”. Całość uroczystości przygotowały nauczycielki: Danuta Feliś i Joanna Zduniak-Pietrzak oraz pomoc nauczycielek Janina Zielińska.


Przedszkole Miejskie nr 3 w Działdowie


Czekamy na Wasze wiadomości: Zapraszamy do korzystania z formularza na portalu dzialdowo.wm.pl. lub poczty e-mail: dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mama #1244009 | 83.24.*.* 13 lis 2013 18:06

    bardzo ładne zdjęcia, dzieciaki urocze. Fajne rzeczy są robione w przedszkolu a dzieci bardzo chetnie tam chodzą. Dziękuję Paniom za przygotowanie takiej ślicznej uroczystości, a Gazecie za pokazanie naszych slicznych dzieci.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages