Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Nowy regulamin odwiedzin w działdowskim szpitalu

2013-11-13 16:34:24 (ost. akt: 2013-11-13 16:39:02)
ilustracja do treści

ilustracja do treści

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Działdowie wprowadza nowy regulamin dla osób odwiedzających pacjentów.

Od teraz pacjentów hospitalizowanych w oddziałach SPZOZ odwiedzać można w godzinach od 12:00 do 19:00.

W poszczególnych oddziałach, ze względu na specyfikę udzielania świadczeń zdrowotnych, czas odwiedzin może zostać dodatkowo skrócony. Na przykład na oddziale noworodków i wcześniaków odwiedziny możliwe są w godzinach od 14:00 do 19:00. W większości oddziałów pacjentów można odwiedzać tylko w salach pobytu dziennego (otwarta sala tuż przy wyjściu z danego oddziału). Odwiedziny pacjenta w sali wieloosobowej możliwe są tylko w przypadku osób obłożnie chorych.


Wprowadzenie zakazu odwiedzin w sali chorych podyktowane zostało troską o bezpieczeństwo i poszanowanie godności każdego pacjenta, oraz prawa do intymności i spokoju. Bardzo często zdarzało się bowiem dotąd, że odwiedzający przebywali przy łóżku pacjenta przez wiele godzin, sprawiając tym samym, że inni pacjenci, przebywający w sali wieloosobowej, czuli się niekomfortowo i narzekali na brak intymności w przeżywaniu własnej choroby. Ze względów epidemiologicznych ważne jest też, aby odwiedzający wchodzili do oddziału bez okrycia wierzchniego. W odwiedzinach nie powinny również uczestniczyć dzieci poniżej 7 roku życia.


Regulamin odwiedzin pacjentów w SPZOZ w Działdowie dostępny jest na internetowej stronie Szpitala w Działdowie, pod adresem www.spzoz-dzialdowo.pl.

Wydrukowany regulamin odwiedzin znajduje się także w każdym oddziale Szpitala, w miejscu widocznym i ogólnie dostępnym.


Sławomir Brzozowski
, rzecznik prasowy
 SPZOZ w Działdowie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Lucynka #1342820 | 88.199.*.* 6 mar 2014 22:00

  W końcu ktoś pomyślał o tym, by ograniczyć choć w małym stopniu ten szpitalny LUZ -PAS. Uważam że godziny odwiedzin ujęte w tym regulaminie są i tak jeszcze stanowczo za długie. Rozumie , należy a nawet trzeba odwiedzić ,ale nie takimi tłumami , włażą na sale , te swoje siaty kładą na łóżka , oblegają łóżko nie tylko swojego bliskiego ale i innych chorych , ludzie kochani , litości ! Najgorsze jest to że nikt z personelu nie reaguje , po prostu dają na to przyzwolenie. Takie przykre sytuacje mają miejsce nie tylko w działdowskm szpitalu. Może dyrekcje szpitali zrobią coś w tym kierunku by i drugi , chory pacjent mógł w chwili spokoju przeżyć swoje cierpienie. Za moich czasów nie było nawet mowy by wejść na oddz. położniczy, swoje dziecko tata mógł zobaczyć tylko przez okienko a teraz ! walą się całymi grupami prosto na łożko i dmuchają i chuchają temu maleństwu , o ludzie , trochę rozsądku !

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Malwa #1247202 | 95.160.*.* 18 lis 2013 08:41

  Co prawda to prawda. Wypadałoby sporo zmienić, nie tylko godziny odwiedzin. Kiedy idzie się korytarzem wszystkie drzwi do sal otwarte. W salach lerzą cierpiący ludzie. Czasem śpiący, nadzy. Nieświadomi są odkryci bo duszno w tych salach i gorąco. Każdy noże zaglądać do sal, zobaczyć. Jest to przykra i bardzo niekomfortowa sytuacja dla pacjentów.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ydu #1244892 | 82.160.*.* 14 lis 2013 19:51

  Od teraz pacjentów hospitalizowanych w oddziałach SPZOZ odwiedzać można w godzinach od 12:00 do 19:00. Nawet chorym leżącym w łóżkach nie dadzą spokojnie zjeść obiadu. Odwiedziny powinny być po godz. 15:00. Jak ja będę kiedyś w szpitalu a ktoś z odwiedzających przyjdzie w porze obiadowej z cuchnącym żarciem i wyperfumowanym brudnym cielskiem, sam się znajdzie na łóżku. Odwiedziny niech sobie robią w piwnicach, tam przynajmniej nikogo nie spodlą swoim zachowaniem.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. działdowianin #1244473 | 82.160.*.* 14 lis 2013 11:32

  te klitki szumnie nazywane salami szpitalnymi to wstyd. Sprzęty w jakie są wyposarzone to głęboki PRL. Po trzy osoby tam lerzą. Moją matkę w ciężkim stanie kilka razy wyprowadzano na korytarz żeby wjechać z innym pacjentem. Wszystkie te rurki i igły podłączone za łóżkiem ciągnione. W nocy kiedy pacjenci powinni spać,bo jak wiadomo wtedy się regeneruje najlepiejorganizm. Zapomnij o spaniu. Jęki, krzyki. Panie kiedy rozwożą jedzenie to jak przelotodrzutowca nad głową. Panie pielęgniarki zwykle się bardzi śpieszą,ale są wyjątki. No cóż chciało by się pewnych zmian. w końcu płaci się ten zus itp. Szkoda gadać. Lekarze tylko prywatnie są mili i zatroskani. Choć też są wyjątki. Największe jaja były dla mnie w "poradni ortopedycznej". Komedia już na etapie rejestrowania. Nie wiadomo czy pan lekarz znajdzie dla ciebie czas....o Jezu.Sporo tego by jeszczebyło. Ale głowa do góry. Zawsze można się leczyć prywatnie. Tylko kogo na to stać.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. ja #1244316 | 46.171.*.* 14 lis 2013 07:40

   najpierw należało by dostosować sale pobytu dziennego, w których np. nie ma krzeseł zarówno dla samych pacjentów, jak również odwiedzających, zbyt mała powierzchnia która może pomieścić kilka osób.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (11)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages