Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Uczennice z Gimnazjum nr 2 wyróżnione w konkursie gdańskiego IPN

2013-12-29 12:02:31 (ost. akt: 2013-12-29 12:13:04)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku oraz Polskie Towarzystwo Ziemiańskie Oddział w Gdańsku i Muzeum Stutthof w Sztutowie w tym roku szkolnym ogłosiły konkurs „Ślady historii najnowszej w mojej miejscowości", którego celem było zachęcenie uczniów do poszukiwania i zaprezentowania świadectw materialnych i niematerialnych związanych z okresem historii najnowszej (1914–1989) w swojej najbliższej okolicy.

Uczennice Gimnazjum nr 2 im. Królowej Jadwigi w Działdowie: Julia Radziszewska, Kamila Wiśniewska z III c oraz Karolina Kamińska i Ola Olszewska z III b przystąpiły do tego konkursu. Korzystając z pomocy Zenony Rosłon i Elżbiety Zakrzewskiej opracowały esej pod tytułem „Śladami miejsc pamięci w Działdowie – martyrologia społeczności lokalnej”, do którego dołączyły folder oraz przygotowały makietę Działdowa z miejscami martyrologii w mieście. Na podstawie makiety przygotowały grę dydaktyczną – instrukcję, karty pytań i karty odpowiedzi. Całość wysłano do Gdyni pod ocenę komisji konkursowej. Było wiele problemów z wysłaniem makiety, ponieważ należało ją chronić przed uszkodzeniem. Na szczęście wszystko się udało, a dziewczęta znalazły się w finale konkursu i otrzymały wyróżnienie za swą pracę.


9 grudnia w sali BHP Stoczni Gdańskiej odbyło się wręczenie nagród, w którym uczestniczyły dziewczęta wraz ze swymi opiekunkami. W konkursie wzięło udział łącznie 186 uczniów, którzy przygotowali 65 prac. Jak widać – konkurencja była duża, tym bardziej należy docenić osiągnięcie gimnazjalistek z Działdowa. Ich makieta była jedyną taką formą pracy konkursowej i wzbudziła duże zainteresowania przybyłych na podsumowanie konkursu gości.

E. Zakrzewska

Więcej informacji z życia szkół i przedszkoli: kliknij tutaj


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na dzialdowo.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mieszkaniec #1281257 | 82.160.*.* 29 gru 2013 13:51

    Gratulacje. Dobra robota.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages