środa, 13 listopada 2019. Imieniny Arkadii, Krystyna, Stanisławy

Akcja w działdowskim przedszkolu - „Pomagamy Braciom Mniejszym”

2014-01-30 17:46:02 (ost. akt: 2014-01-30 12:52:13)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

W Przedszkolu Miejskim nr 3 w Działdowie odbyło się zakończenie corocznej akcji „Pomagamy Braciom Mniejszym” na rzecz psów niechcianych i maltretowanych Fundacji EMIR. Zobacz zdjęcia i film.

W spotkaniu udział wzięły przedszkolaki i uczniowie szkół, które włączyły się w akcję. Były wspólne zabawy, tańce i wykonanie pięknych prac plastycznych. Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 przedstawiły dla swoich starszych kolegów krótki występ artystyczny, związany z niesieniem pomocy bezdomnym zwierzętom.

— To już 7 edycja naszej akcji na rzecz Fundacji EMIR. Przez kilka pierwszych lat prowadziliśmy ją sami, w ostatnich dwóch latach dołączyło do nas: Przedszkole Miejskie nr 5 (31 kg karmy), Przedszkole Miejskie nr 1 (20,5 kg karmy), uczniowie klasy III b Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gródkach (nauczyciel koordynujący Marzena Margalska) (80 kg karmy), uczniowie Zespołu Szkół w Malinowie (nauczyciel koordynujący Katarzyna Ostrowska-Gancarz (78 kg karmy) i Państwo Urbańscy (właściciele sklepu zoologicznego „SCOOBY”) (ok. 40 kg karmy) — mówi dyrektorka Przedszkola Miejskiego nr 3 w Działdowie Grażyna Ibusz. — W tym roku uzyskaliśmy najwyższy wynik ilości zebranych darów, tylko w naszym przedszkolu zebraliśmy ok. 210 kg karmy suchej i mokrej, a łącznie udało nam się zebrać ok.460 kg karmy suchej i mokrej, koce, ręczniki, środki opatrunkowe, smycze, obroże i kilka psich zabawek. To piękna akcja, poprzez którą uczymy dzieci, młodzież i dorosłych empatii. Otwieramy serca dla tych, którzy sami nie potrafią wołać o pomoc, jesteśmy ich głosem, ich wołaniem o pomoc. Wszystkim, którzy wzięli udział w naszej akcji składamy bardzo serdeczne podziękowania.

kw
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages