Czwartek, 9 lipca 2020. Imieniny Hieronima, Palomy, Weroniki

Moda na angielski trwa!

2014-03-11 10:03:52 (ost. akt: 2014-03-11 10:17:24)

Autor zdjęcia: Ewa Elbruda

W Zespole Szkół nr 2 im. Jana Pawła II w Działdowie odbył się kolejny Powiatowy Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

W czwartek, 6 marca, siódmą już edycję Powiatowego Konkursu Recytatorskiego w Języku Angielskim otworzył dyrektor gospodarzy Wiesław Smereczyński. Powitał zebranych i życzył młodym recytatorom powodzenia w zmaganiach z angielską poezją. Organizatorki: Barbara Błażyńska, Teresa Szymańska i Dorota Rembecka zaprosiły do prac komisji po jednym nauczycielu z każdej zgłoszonej szkoły.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Pierwszy obejmował recytację wiersza obowiązkowego, którym był w tym roku utwór „The Road Not Taken” Roberta Frosta. Po wysłuchaniu wszystkich recytatorów jury wyłoniło finalistów, którzy w drugim etapie wygłosili dowolnie wybrany przez siebie wiersz. Oczekiwanie na wyniki umilił słodki poczęstunek zapewniony przez Państwa Beatę i Cezarego Nowakowskich oraz Mlekovitę.

Z uwagi na wyrównany poziom jury przyznało 2 pierwsze i 2 drugie miejsca oraz 3 wyróżnienia. Wśród laureatów dominowali uczniowie z dziadowskich szkół. Komisja przyznała I miejsce: Oktawii Jabłońskiej (ZS nr 2 Dz-wo) i Annie Niemiro (ZS nr 1 Dz-wo). II miejsce przypadło: Michałowi Laseckiemu (ZS nr 2 Dz-wo) i Pawłowi Orłowskiemu (ZS nr 1 Dz-wo). Natomiast wyróżnienie wywalczyli: Rafał Brzeziński (ZSZ Iłowo), Julia Warczak (ZS nr 1 Dz-wo) i Paulina Wiesiołek (ZS nr 2 Dz-wo).

Nagrody dla zwycięzców ufundowało wydawnictwa Pearson. Mimo że w tym roku do konkursu przystąpiło mniej uczestników, to organizatorzy, licząc na wzrost zainteresowania, zapowiedzieli przyszłoroczną kontynuację konkursu.

Ewa Elbruda


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. sunaj #1350410 | 5.174.*.* 16 mar 2014 03:35

  angielski to nie moda tylko konieczność

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Parodia #1346257 | 82.160.*.* 11 mar 2014 11:13

  Przyznali po 2 pierwsze i 2 drugie miejsca. Tak się złożyło, że zdobyli je uczniowie dwóch największych szkół licealnych. Nawet wyróżnienia "rozdano" wg podobnego klucza. A ja chciałam wiedzieć gdzie jest wyższy poziom nauczania angielskiego? Konkursy dla szkół nie powinny być organizowane przez szkoły.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages