Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Finał konkursu „Deutsch ist kinderleicht”

2014-03-17 08:44:37 (ost. akt: 2014-03-17 08:48:22)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

W piątek, 14 marca, w Gimnazjum nr 1 im. Króla Władysława Jagiełły po raz drugi odbył się konkurs z języka niemieckiego dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych. Do rywalizacji zgłosiły się dwie działdowskiej szkoły podstawowe: Szkoła Podstawowa nr 4 oraz Szkoła Podstawowa nr 3.

— Konkurs, podobnie jak w ubiegłym roku, został zorganizowany przez młodzież naszego gimnazjum w ramach projektu edukacyjnego. Uczniowie klasy IIc mając na celu motywowanie do doskonalenia swoich umiejętności językowych wśród uczniów szkół podstawowych, przygotowali dla nich zadania konkursowe — mówi Aneta Wojsyk-Cepowicz nauczyciela j. niemieckiego w Gimnazjum nr 1 w Działdowie.

Uczestnicy konkursu rozwiązali test zawierający zadania na czytanie ze zrozumieniem oraz zadania gramatyczno-leksykalne w całości przygotowane przez gimnazjalistów. Po zakończeniu części pisemnej czekały na nich gry i zabawy językowe. Zarówno organizatorzy jaki i uczestnicy spędzili wspólnie czas nie tylko na nauce, ale również na zabawie. Uczniowie szkół podstawowych mieli okazję zapoznać się z budynkiem szkoły, nauczycielami oraz obyczajami i tradycjami panującymi w popularnej „Jedynce”.

Z pośród 13 uczestników najlepsi okazali się Julia Nowakowska SP4 – I miejsce, Lena Grodzicka SP4 oraz Natalia Rochna SP3 – II miejsce i Julia Jaworska SP3 – III miejsce.
Na wszystkich uczestników czekały nagrody oraz dyplomy.

Organizatorami konkursu byli uczniowie klasy IIc Gimnazjum nr 1: Weronika Spychalska, Natalia Radzymińska, Julia Ziajka oraz Kamil Ulatowski pod opieką nauczycielki języka niemieckiego Anety Wojsyk-Cepowicz.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. cc #1351603 | 82.160.*.* 17 mar 2014 17:42

    spośród!!!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages