Niedziela, 24 stycznia 2021. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Wiatr łamał drzewa, zrywał linie energetyczne

2014-03-17 15:56:39 (ost. akt: 2014-03-17 15:01:16)
ilustracja do treści

ilustracja do treści

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Silnie wiejący w miniony weekend wiatr nie oszczędził naszego powiatu. Łamał gałęzie, powalał drzewa i zrywał linie wysokiego napięcia. W sumie strażacy interweniowali kilkanaście razy.

Po południu 16 marca strażacy ochotnicy z Lidzbarka usuwali drzewo, które całkowicie blokowało przejazd drogą gminną w Podciborzu. Tego samego dnia ok. godz. 10.00 strażacy z Rybna walczyli z rozszczepionym konarem drzewa, który zwisając nad drogą w Hartowcu stwarzał zagrożenia dla kierowców. Strażacy mieli tutaj dużo pracy, ponieważ konar zakleszczył się o sąsiednie drzewo i trzeba było użyć podnośnika, aby sobie z nim poradzić.
Dzień wcześniej w Działdowie drzewo niebezpiecznie pochyliło się nad chodnikiem przy ul. Norwida. Stwarzało zagrożenie dla przechodniów. Strażacy zabezpieczyli teren akcji i usunęli drzewo — informuje mł. bryg. Leszek Góralski - oficer prasowy KP PSP w Działdowie.
Również 15 marca strażacy z Żabin zajmowali się usuwaniem skutków silnie wiejącego wiatru. W tym przypadku drzewo przewróciło się na drogę gminną w Gralewie i stwarzało zagrożenie dla przejeżdżających tamtędy aut.
Tego samego dnia w Szczuplinach wiatr zerwał linię energetyczną, która spadła na chodnik. Strażacy zabezpieczyli teren akcji do czasu przybycia pogotowia energetycznego.
Natomiast po południu 15 marca w Działdowie wiatr zerwał fragment blachy z dachu budynku Dworca PKP. Strażacy zabezpieczyli teren akcji.
Ok. godz. 13.00 15 marca wiatr zerwał linię energetyczną przy ul. Kościelnej w Płośnicy. Linia leżała w krzakach przy chodniku, zajęli się nią najpierw strażacy a potem pracownicy pogotowia energetycznego.
Tego samego dnia w Ciechanówku strażacy z Lidzbarka usuwali powalone drzewo, które stwarzało zagrożenie dla pojazdów.
Natomiast w Pierławkach strażacy walczyli z drzewem, które przewróciło się na drogę gminną.
W południe w Klęczkowie opel insignia najechał na powalone drzewo. Kierowca podróżował sam, na szczęście nic mu się nie stało. Strażacy usunęli drzewo, zabezpieczyli teren, resztą zajęła się policja.
Drzewa przewróciły się też na drogi w Nowym Zieluniu i we Wlewsku, zajęli się nimi strażacy z Lidzbarka.
W Gralewie drzewo przewróciło się na linię wysokiego napięcia. Pogotowie energetyczne odłączyło zasilanie, a strażacy pocięli drzewo i usunęli je na pobocze.

mcz
dzialdowo@gazetaolsztynsk.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. H3h3 #1359900 | 82.160.*.* 27 mar 2014 00:48

  I gdzie była policja, pytam sie.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. psp #1351719 | 95.160.*.* 17 mar 2014 20:06

  To sie chłopaki napracowali

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages