Niedziela, 24 stycznia 2021. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Kilogramy tytoniu, tysiące paczek papierosów

2014-03-19 10:31:26 (ost. akt: 2014-03-19 10:33:18)
Te papierosy znaleziono w domu 38-letniego mieszkańca miasta

Te papierosy znaleziono w domu 38-letniego mieszkańca miasta

Autor zdjęcia: Archiwum policji

Kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi Działdowa, który w swoim domu posiadał blisko 20 kg tytoniu, 6200 robionych papierosów oraz 4500 paczek papierosów bez akcyzy.

— Wyroby tytoniowe zabezpieczyli policjanci. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego to blisko 90.000 zł — mówi oficer prasowy Katarzyna Rogozińska.

W poniedziałek (17 marca) policjanci wydziału kryminalnego w jednym z domów w Działdowie zabezpieczyli 6200 sztuk papierosów robionych w gilzach nabijanych tytoniem, ponadto zabezpieczono około 20 kg tytoniu, około 4500 paczek papierosów, które nie posiadały polskich znaków skarbowych akcyzy.
Nielegalne wyroby tytoniowe znalezione zostały w domu należącym do 38-letniego działdowianina - Przemysława N. Mężczyzna przyznał, że papierosy kupuje na bazarze w Warszawie, aby sprzedać je dalej. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa. Teraz grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.


oprac.mcz
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (30) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. do Pana Redaktora PMD #1387259 | 95.160.*.* 2 maj 2014 19:46

  No właśnie,może Pan wreszcie powie prawdę o tzw. naciskaczu?Chyba ,że to było Pana ....?Jeśli tak to jest Pan zwykłym draniem a nie dziennikarzem.Pozdrawiam.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Braniewo #1367806 | 88.199.*.* 5 kwi 2014 09:04

  Portal moje-działdowo: Prokuratura Rejonowa w Braniewie bada okoliczności tej sprawy. Na dzień dzisiejszy nie możemy jeszcze niczego potwierdzić. Śledztwo potrwa jeszcze około 2 miesięcy, wtedy poinformujemy czy w tej sprawie zostanie ono umorzone, czy ewentualnie zostaną postawione zarzuty – informuje prokuratura. Kradzież miała miejsce 27 października 2013. Koniec śledztwa braniewski prokurator planuje na maj 2014. Pół roku to sporo czasu, a policjant podejrzany o kradzież telefonu nadal pracuje'' Z rozmowy z Prokuratorem można wywnioskować iż postawienie zarzutów lub umorzenie ocenia się potocznie 50 na 50 procent.Raczej skłaniać się trzeba w kierunku postawienia zarzutów gdyż nastąpiło przedłużenie śledztwa,gdyby miało być umorzone po przesłuchaniach i innych czynnościach Prokurator tak by najprawdopodobniej postąpił. Dziwić może jedynie zachowanie ''bohatera''.Jeżeli nawet ma napisany pewien kwit a jeszcze go nie złożył to w przypadku ewentualnych zarzutów może nie zdążyć go złożyć.Wtedy obudzi się z ręka w nocniku i traci wszystko. Zresztą ma w Komendzie swoich mundrych podpowiadaczy:)żeby go w pole nie wyprowadzili podpowiedziami:)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. wstyd dla naciskacza #1367523 | 88.199.*.* 4 kwi 2014 20:56

  Bez pytania redaktorów portalu moje-działdowo można domyśleć się kto był policyjnym ''naciskaczem''na odpuszczenie newsów o zachowaniu mundurowego w sklepie chińskim z najbardziej znanym telefonem komórkowym w powiecie:).Tylko jednego pana było na to stać.Taki zwykły krętacz. Na marginesie trzeba dodać,że trzeba być bezgranicznie głupim aby w dobie internetu,mediów,reportaży, newsów z miejsc zdarzeń,możliwości medialnych prowadzić naciski na lokalnych dziennikarzy o zaprzestanie interesowania się jakimkolwiek tematem.Ów naciskacz z komendy po raz kolejny ośmieszył się:)marzy mu się cenzura rodem z epoki PRL-u i zachowania typu ''rozmowa kontrolowana,rozmowa kontrolowana''.Z drugiej strony to niby panie naciskaczu nie chciałeś poinformować lokalnego społeczeństwa poprzez portal moje-działdowo co dzieje się w głośnej lokalnej sprawie mundurowego funkcjonariusza?Czyżbyś ''naciskaczu''na dziennikarza portalu miał w tej sprawie coś do ukrycia?Wierzę dziennikarzowi który napisał w informacji iż były wobec niego naciski na odpuszczenie tematu:( W Komendzie już jest głośno,że zakończyło się postępowanie dyscyplinarne,wewnętrzne wobec Policjantów,którzy w tym dniu pełnili różne służby.Jakim wynikiem się zakończyło-to kolejne pytania do ''naciskacza:) A jak będzie jeszcze ''naciskał''to szybko go Pan Działoszyński-Komendant Główny Policji wyprostuje:)

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. byb #1364515 | 91.229.*.* 1 kwi 2014 18:15

   a co znowu pójdziesz z nimi do sądu niedorajdo życiowa

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. ktokogo #1354330 | 82.160.*.* 20 mar 2014 11:25

   szkoda chłopaka

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (30)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages