Czwartek, 9 lipca 2020. Imieniny Hieronima, Palomy, Weroniki

Ciekawe wycieczki i malowanie pisanek

2014-04-20 12:52:45 (ost. akt: 2014-04-20 07:57:37)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Gimnazjum nr 1 w dniach 7-11 kwietnia gościło grupę dziewiętnastu niemieckich gości ze szkoły w Spremberg.

Uczniowie w ramach wymiany mieli okazję poszerzyć wcześniej nawiązane kontakty oraz zwiedzić wiele ciekawych miejsc — mówi organizatorka Aneta Wojsyk-Cepowicz.
— Po przyjeździe goście zostali przyjęci przekąskami własnoręcznie przygotowanymi przez polskich uczniów i ich rodziców, potem odpoczywali po długiej podróży u naszych rodzin.

Dni pełne wrażeń

Następnego dnia pojechaliśmy na Mierzeję Wiślaną - do Stegny, Sztutowa, gdzie zwiedziliśmy obóz koncentracyjny i zakwaterowaliśmy się w hotelu — dodaje pani Aneta. — Wieczorem zajęliśmy się pracą w grupach na temat kultury, sztuki, geografii Niemiec i Polski. W środę zwiedziliśmy muzeum w Kątach Rybackich oraz zamek w Malborku. Czwartek był dniem projektów i poznawania naszego gimnazjum, po zajęciach w szkole zwiedziliśmy Interaktywne Muzeum Państwa Krzyżackiego w Działdowie, a wieczorem uczniowie bawili się na kręgielni. W dniu wyjazdu uczniowie integrowali się podczas kreatywnej pracy plastycznej, przygotowując wielkanocne pisanki metodą decoupage oraz przedstawili zwyczaje związane z Wielkanocą w Polsce i w Niemczech.

Zwalczamy streotypy, uczymy się języka

Organizacja takiej wymiany wymaga dużo pracy i zaangażowania zarówno ze strony nauczycieli, uczniów i rodziców — mówi organizatorka Małgorzata Powodzińska.
— Jednak zadowolenie i uśmiech na twarzach wszystkich uczestników rekompensują włożony trud. To przedsięwzięcie nie zostałoby zorganizowane bez wsparcia finansowego rodziców i instytucji Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Z pewnością pobyt uczniów niemieckich w Polsce zmotywował naszą młodzież do doskonalenia umiejętności językowych oraz zwalczania stereotypów.

oprac.mcz
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na dzialdowo.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages