Piątek, 7 sierpnia 2020. Imieniny Donaty, Olechny, Kajetana

Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

2014-05-16 11:04:44 (ost. akt: 2014-05-16 16:24:46)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

W Gimnazjum nr 2 im. Królowej Jadwigi w Działdowie odbył się XXXVII Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym pod patronatem Powiatowej Komendy Policji w Działdowie i Urzędu Miasta Działdowo.

Do eliminacji powiatowych zakwalifikowało się 6 drużyn trzyosobowych z gimnazjów i 6 drużyn czteroosobowych ze szkół podstawowych. Zawody składały się z trzech konkurencji: testu wiedzy, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz jazdy sprawnościowej rowerem po torze przeszkód. Rozgrywki przeprowadził asp. szt. Jarosław Jarzembowski z Powiatowej Komendy Policji w Działdowie.

W kategorii szkół gimnazjalnych najlepsza okazała się drużyna z Publicznego Gimnazjum im. Kazimierza Górskiego w Burkacie, którą przygotowała Pani Małgorzata Ulatowska, a w kategorii szkół podstawowych najwięcej punktów zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Lidzbarku pod opieką Pana Wojciecha Nowińskiego. Zwycięskie drużyny będą reprezentowały powiat działdowski w etapie Wojewódzkim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Łącznie w eliminacjach szkolnych, miejskich, gminnych i powiatowych wzięło udział ok. 1300 uczniów.

Oprac. Agata Wrzecionowska


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na http://dzialdowo.wm.plw ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie: Igor Hrywna

Tylko ciekawe informacje

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. karol 27 #1404711 | 95.160.*.* 27 maj 2014 19:37

  To jednak masz internet. Okłamójesz nas tzn. IFP

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. dodam #1397558 | 85.219.*.* 17 maj 2014 17:16

  Dodam iż pan prowadzący turniej w mundurze prowadził w jednej sprawie czynności w sprawie wykroczenia,niby zajeżdżania drogi komendantowi na trasie Iłowo-Mława.Komendant miał mu powiedzieć w budynku komendy w którym miejscu ma opisać trasę:) Pan tak opisał drogę iż obwinionego w sprawie sąd w Działdowie uniewinnił:):),trasę opisał na notatce:)Jak można opisać trasę bez świadka na przestrzeni około 7 km wskazując miejsca ewentualnego popełnienia wykroczenia gdzie na przemian w różnych miejscach znajdują się różnego typu znaki drogowe? Pan jako długoletni funkcjonariusz powinien mieć wiedzę, iż w tamtym przypadku powinien mieć nibypokrzywdzonego komendanta przy sobie,gdzie nibypokrzywdzony wskazywać miejsca popełnienia wykroczenia.Takie czynności do wykroczenia dokumentuje się w protokole o nazwie ''protokół wizji lokalnej'' a nie śmieszna notatka urzędowa:) Z drugiej strony to dobrze iż czasami niewiedza doprowadza do kompromitacji sądowych-jak w opisywanym powyżej przypadku:)

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. :) #1397451 | 85.219.*.* 17 maj 2014 14:07

  Odbębnili turniej dla samego odbębnienia.Turniej to nie żadna własna inicjatywa Komendy w Działdowie,tylko odgórnie zarządzona ''akcja'' w której zwycięzcy kwalifikują się do dalszego współzawodnictwa w zawodach wojewódzkich. Przez chwilę miałem nadzieję czytając artykuł iż to przedstawiciele Komendy Policji w Działdowie taki prewencyjny turniej zorganizowali z własnej inicjatywy.Niestety-zawiodłem się.Cóż nadzieja to jak powiadają-matka głupich:)

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. pod patronatem #1397088 | 85.219.*.* 16 maj 2014 19:27

  W artykule nie ma wzmianki jakie nagrody,upominki czy chociażby najprostsze gadżety przygotowała dla zwycięskich drużyn ''patronka'' konkursu czyli Komenda Powiatowa Policji w Działowie. Czy ktoś o tym pomyślał w Komendzie ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. bzik #1397001 | 82.160.*.* 16 maj 2014 17:19

  Z tego co wiem, to gimnazja i szkoły podstawowe podlegają pod Urząd Miasta, a szkoły średnie pod starostwo

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (6)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages