Niełatwe pożegnanie
2014-07-13 08:49:32(ost. akt: 2014-07-13 09:01:15)
26 i 27 czerwca w działdowskiej Jedynce podsumowano na uroczystych apelach pracę uczniów i nauczycieli za rok szkolny 2013/2014. W czwartek młodzież klas trzecich otrzymała świadectwa ukończenia gimnazjum. Nie obyłoby się bez tradycyjnego poloneza w wykonaniu absolwentów. Panie Anna Karpa i Aneta Wojsyk-Cepowicz podsumowały pracę wychowawczo-opiekuńczą szkoły.
Prymuskami Gimnazjum nr 1 im. Króla Władysława Jagiełły okazały się trzy uczennice ze średnią ocen 6,0. Są to:
Dominika Iwan kl. IIIc,
Oliwia Kochańska kl. IIIa,
Paulina Kalman kl. Id.
Dominika Iwan kl. IIIc,
Oliwia Kochańska kl. IIIa,
Paulina Kalman kl. Id.
W prestiżowym konkursie „Mistrz intelektu”, który nagradzał ucznia za najlepszy wynik z egzaminu, najwyższą średnią oraz udział w licznych konkursach, nie do pokonania okazała się uczennica klasy IIIa Oliwia Kochańska. Laureatka otrzymała markowego tableta.
Wysokie wyniki młodzież naszej szkoły zajęła w wojewódzkich konkursach przedmiotowych:
– Oliwia Kochańska klasa IIIa – laureat Wojewódzkiego Konkursu z języka polskiego oraz finalista Wojewódzkiego Konkursu z języka angielskiego,
– Julia Jabłońska z klasy IIIa laureat Wojewódzkiego Konkursu z języka polskiego,
– Michalina Zakrzewska z klasy IIId finalista Wojewódzkiego Konkursu z historii, języka polskiego oraz biologii,
– Dominika Iwan IIIc finalista wojewódzkiego konkursu z języka polskiego i chemii,
– Sara Kuchcińska IIIc finalista wojewódzkiego konkursu z języka polskiego i chemii,
– Klaudia Jaworska IIIc finalista wojewódzkiego konkursu z języka polskiego i biologii,
– Nicholas MaluluIIIa finalista wojewódzkiego konkursu z języka polskiego i języka angielskiego,
– Katarzyna Piekarska IIIb finalista wojewódzkiego konkursu z języka polskiego,
– Paulina Golian klasa IIId finalista wojewódzkiego konkursu z historii,
– Wiktor Mendalka klasa IIIa finalista wojewódzkiego konkursu z języka angielskiego,
– Piotr Korona klasa IIId finalista wojewódzkiego konkursu z wiedzy o społeczeństwie,
– Weronika Spychalska klasa IIc laureat wojewódzkiego konkursu z języka polskiego,
– Natalia Ogrodnik klasa IIa finalista wojewódzkiego konkursu z biologii,
– Oliwia Schade z klasy IIc laureat wojewódzkiego konkursu z języka niemieckiego.
Wysokie wyniki młodzież naszej szkoły zajęła w wojewódzkich konkursach przedmiotowych:
– Oliwia Kochańska klasa IIIa – laureat Wojewódzkiego Konkursu z języka polskiego oraz finalista Wojewódzkiego Konkursu z języka angielskiego,
– Julia Jabłońska z klasy IIIa laureat Wojewódzkiego Konkursu z języka polskiego,
– Michalina Zakrzewska z klasy IIId finalista Wojewódzkiego Konkursu z historii, języka polskiego oraz biologii,
– Dominika Iwan IIIc finalista wojewódzkiego konkursu z języka polskiego i chemii,
– Sara Kuchcińska IIIc finalista wojewódzkiego konkursu z języka polskiego i chemii,
– Klaudia Jaworska IIIc finalista wojewódzkiego konkursu z języka polskiego i biologii,
– Nicholas MaluluIIIa finalista wojewódzkiego konkursu z języka polskiego i języka angielskiego,
– Katarzyna Piekarska IIIb finalista wojewódzkiego konkursu z języka polskiego,
– Paulina Golian klasa IIId finalista wojewódzkiego konkursu z historii,
– Wiktor Mendalka klasa IIIa finalista wojewódzkiego konkursu z języka angielskiego,
– Piotr Korona klasa IIId finalista wojewódzkiego konkursu z wiedzy o społeczeństwie,
– Weronika Spychalska klasa IIc laureat wojewódzkiego konkursu z języka polskiego,
– Natalia Ogrodnik klasa IIa finalista wojewódzkiego konkursu z biologii,
– Oliwia Schade z klasy IIc laureat wojewódzkiego konkursu z języka niemieckiego.
W roku szkolnym 2013/2014 uczniowie brali udział w licznych zawodach sportowych. Za godne reprezentowanie szkoły oraz za uzyskane osiągnięcia statuetki otrzymali: Sylwia Sadłowska, Wioletta Sadłowska, Julia Maciejewska, Wiktoria Różańska, JuliaSzupieniukoraz, Adam Kordalski i Damian Pawlak.
W rywalizacji klas I-III najlepsi okazali się ponownie uczniowie klasy IIId uzyskując bardzo wysoką średnią ocen ze wszystkich przedmiotów 4,41.
Uczniowie z najwyższą średnią ocen i wzorowym lub bardzo dobrym zachowaniem otrzymali nagrody książkowe oraz statuetki Prymusa:
– klasa Ia: Oskar Pieckowski – średnia ocen 5,31; Banaś Natalia – średnia ocen 4,77; Suska Natalia – średnia ocen 4,77,
– klasa Ib: Jakub Przewodowski – 5,15
– klasa Ic: Gadomska Klaudia – średnia ocen 5,69; Wiśniewska Wiktoria – średnia ocen 5,62; Zyborowicz Aleksandra – średnia ocen 5,31; Lewicki Konrad – średnia ocen 5,15; Przasnyska Zofia – średnia ocen 5,15; Roda Dominika – średnia ocen 5,00;
– klasa Id: Paulina Kalman – średnia ocen 6,0; Broniszewski Michał – średnia ocen 5,38; Patrycja Kowalewska – średnia ocen 5,08; Julia Spychała – średnia ocen 5,08; Maria Szwed – średnia ocen 5,0; Julia Blauman średnia ocen – 4,92; Weronika Sobotka – średnia ocen 4,85; Szymon Masiak – średnia ocen 4,77;
– klasa Ie: Józefowicz Julia – średnia ocen 5,92; Klocek Katarzyna – średnia ocen 5,92; Klonowska Weronika – średnia ocen 5,92; Kruk Wiktoria – średnia ocen 5,46; Behal Maciej – średnia ocen 5,38; Korpusik Julia – średnia ocen 4,92; Siestrzewitowska Oliwia – średnia ocen 4,92; Kamińska Paulina – średnia ocen 4,85;
– klasa IIa: Natalia Ogrodnik – średnia ocen 5,86; Pokojska Martyna – średnia ocen 5,53; Leliwa Kamil – średnia ocen 5,53; Maciejewska Paulina – średnia ocen 5,33; Bojarowska Martyna – średnia ocen 5,26; Rynkowska Wiktoria – średnia ocen 5,26; Ulińska Patrycja – średnia ocen 5,06;
– klasa IIb: Patryk Piątek – średnia ocen 5,73; Kowalska Klaudia – średnia ocen 5,00; Szydłowska Klaudia – średnia ocen 4,87; Falk Natalia – średnia ocen 4,80; Grzybicki Adrian – średnia ocen 4,80;
– klasa IIc: Spychalska Weronika – średnia ocen 5,73; Ulatowski Kamil – średnia ocen 5,53; Lech Patrycja – średnia ocen 5,33; Ziajka Julia – średnia ocen 5,33; Radzymińska Natalia – średnia ocen 5,20;
– klasa IId: Pałaszewski Michał – średnia ocen 5,27; Stokłos Michał – średnia ocen 5,13; Przywitowska Nikola – średnia ocen 4,87; Banaś Kamila – średnia ocen 4,80;
– klasa IIIa: Kochańska Oliwia – średnia ocen 6,00; Pszenna Izabela – średnia ocen 5,61; Jabłońska Julia – średnia ocen 5,39; Malulu Nicolas – średnia ocen 5,39; Falkowska Sandra – średnia ocen 5,00; Miecznikowski Damian – średnia ocen 4,83; Czyrko Edyta – średnia ocen 4,83;
– klasa IIIb: Alicja Kowalska – średnia ocen 5,88; Piekarska Katarzyna – średnia ocen 5,44; Pawlak Damian – średnia ocen 5,44; Oryl Lidia – średnia ocen 5,33; Kordalski Adam – średnia ocen 5,17; Jarzynka Mateusz – średnia ocen 4,78; Stępkowski Łukasz – średnia ocen – 4,76.
– klasa IIIc: Dominka Iwan – średnia ocen 6,0; Kuchcińska Sara – średnia ocen 5,83; Jaworska Klaudia – średnia ocen 5,77; Rolka Karina – średnia ocen 5,17; Wieczorek Jakub – średnia ocen 5,00; Wysocka Paulina – średnia ocen 4,77;
– klasa IIId: Zakrzewska Michalina – średnia ocen 5,89; Sadłowska Sylwia – średnia ocen 5,78; Sadłowska Wioletta – średnia ocen 5,67; Korona Piotr – średnia ocen 5,50; Pietruszka Karolina – średnia ocen 5,50; Szwarc Bartosz – średnia ocen 5,50; Wieczna Klaudia – średnia ocen 5,50; Maciejewska Julia – średnia ocen 5,33; Golian Paulina – średnia ocen 5,28; Witkowska Oliwia – średnia ocen 5,06; Ojdowska Ilona – średnia ocen 5,00;
W rywalizacji klas I-III najlepsi okazali się ponownie uczniowie klasy IIId uzyskując bardzo wysoką średnią ocen ze wszystkich przedmiotów 4,41.
Uczniowie z najwyższą średnią ocen i wzorowym lub bardzo dobrym zachowaniem otrzymali nagrody książkowe oraz statuetki Prymusa:
– klasa Ia: Oskar Pieckowski – średnia ocen 5,31; Banaś Natalia – średnia ocen 4,77; Suska Natalia – średnia ocen 4,77,
– klasa Ib: Jakub Przewodowski – 5,15
– klasa Ic: Gadomska Klaudia – średnia ocen 5,69; Wiśniewska Wiktoria – średnia ocen 5,62; Zyborowicz Aleksandra – średnia ocen 5,31; Lewicki Konrad – średnia ocen 5,15; Przasnyska Zofia – średnia ocen 5,15; Roda Dominika – średnia ocen 5,00;
– klasa Id: Paulina Kalman – średnia ocen 6,0; Broniszewski Michał – średnia ocen 5,38; Patrycja Kowalewska – średnia ocen 5,08; Julia Spychała – średnia ocen 5,08; Maria Szwed – średnia ocen 5,0; Julia Blauman średnia ocen – 4,92; Weronika Sobotka – średnia ocen 4,85; Szymon Masiak – średnia ocen 4,77;
– klasa Ie: Józefowicz Julia – średnia ocen 5,92; Klocek Katarzyna – średnia ocen 5,92; Klonowska Weronika – średnia ocen 5,92; Kruk Wiktoria – średnia ocen 5,46; Behal Maciej – średnia ocen 5,38; Korpusik Julia – średnia ocen 4,92; Siestrzewitowska Oliwia – średnia ocen 4,92; Kamińska Paulina – średnia ocen 4,85;
– klasa IIa: Natalia Ogrodnik – średnia ocen 5,86; Pokojska Martyna – średnia ocen 5,53; Leliwa Kamil – średnia ocen 5,53; Maciejewska Paulina – średnia ocen 5,33; Bojarowska Martyna – średnia ocen 5,26; Rynkowska Wiktoria – średnia ocen 5,26; Ulińska Patrycja – średnia ocen 5,06;
– klasa IIb: Patryk Piątek – średnia ocen 5,73; Kowalska Klaudia – średnia ocen 5,00; Szydłowska Klaudia – średnia ocen 4,87; Falk Natalia – średnia ocen 4,80; Grzybicki Adrian – średnia ocen 4,80;
– klasa IIc: Spychalska Weronika – średnia ocen 5,73; Ulatowski Kamil – średnia ocen 5,53; Lech Patrycja – średnia ocen 5,33; Ziajka Julia – średnia ocen 5,33; Radzymińska Natalia – średnia ocen 5,20;
– klasa IId: Pałaszewski Michał – średnia ocen 5,27; Stokłos Michał – średnia ocen 5,13; Przywitowska Nikola – średnia ocen 4,87; Banaś Kamila – średnia ocen 4,80;
– klasa IIIa: Kochańska Oliwia – średnia ocen 6,00; Pszenna Izabela – średnia ocen 5,61; Jabłońska Julia – średnia ocen 5,39; Malulu Nicolas – średnia ocen 5,39; Falkowska Sandra – średnia ocen 5,00; Miecznikowski Damian – średnia ocen 4,83; Czyrko Edyta – średnia ocen 4,83;
– klasa IIIb: Alicja Kowalska – średnia ocen 5,88; Piekarska Katarzyna – średnia ocen 5,44; Pawlak Damian – średnia ocen 5,44; Oryl Lidia – średnia ocen 5,33; Kordalski Adam – średnia ocen 5,17; Jarzynka Mateusz – średnia ocen 4,78; Stępkowski Łukasz – średnia ocen – 4,76.
– klasa IIIc: Dominka Iwan – średnia ocen 6,0; Kuchcińska Sara – średnia ocen 5,83; Jaworska Klaudia – średnia ocen 5,77; Rolka Karina – średnia ocen 5,17; Wieczorek Jakub – średnia ocen 5,00; Wysocka Paulina – średnia ocen 4,77;
– klasa IIId: Zakrzewska Michalina – średnia ocen 5,89; Sadłowska Sylwia – średnia ocen 5,78; Sadłowska Wioletta – średnia ocen 5,67; Korona Piotr – średnia ocen 5,50; Pietruszka Karolina – średnia ocen 5,50; Szwarc Bartosz – średnia ocen 5,50; Wieczna Klaudia – średnia ocen 5,50; Maciejewska Julia – średnia ocen 5,33; Golian Paulina – średnia ocen 5,28; Witkowska Oliwia – średnia ocen 5,06; Ojdowska Ilona – średnia ocen 5,00;
Na szczególne wyróżnienie zasłużyli również artyści – uczeń Bartosz Szwarc i Maria Szwed otrzymali nagrody na godne reprezentowanie szkoły na konkurach recytatorskich i konkursach poezji śpiewanej.
Zgodnie z tradycją sięgająca początków działdowskiej Jedynki, wszyscy absolwenci zostali uwiecznieni na pamiątkowym zdjęciu wraz z wychowawcą i dyrektorem szkoły.
Zgodnie z tradycją sięgająca początków działdowskiej Jedynki, wszyscy absolwenci zostali uwiecznieni na pamiątkowym zdjęciu wraz z wychowawcą i dyrektorem szkoły.
Emilia Michalska
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez