Konkurs Astronomiczny - „Copernicus – zostań drugim Kopernikiem”

2014-11-29 12:58:38(ost. akt: 2014-11-29 09:06:06)
. Robert Szaj (na zdjęciu po prawej), zorganizował m.in. "Piknik pod gwiazdami" we wrześniu tego roku w Działdowie. Przez teleskop patrzy Piotr Utrata ze starostwa powiatowego

. Robert Szaj (na zdjęciu po prawej), zorganizował m.in. "Piknik pod gwiazdami" we wrześniu tego roku w Działdowie. Przez teleskop patrzy Piotr Utrata ze starostwa powiatowego

Autor zdjęcia: archiwum organizatora

Każdy zainteresowany wiedzą o Kosmosie może wziąć udział w konkursie astronomicznym organizowanym przez Stowarzyszenie „Instytut Ekoprussia”.
Konkurs organizowany jest w trzech grupach wiekowych: do 12 lat, 13-18 lat oraz osoby dorosłe. Celem konkursu jest propagowanie nauk ścisłych a przede wszystkim astronomii. Skierowany jest on przede wszystkim do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz mieszkańców. Konkurs ma charakter ogólnopolski. Udział w konkursie jest bezpłatny. Uczestnicy ponoszą koszty związane z przygotowaniem prezentacji i prac artystycznych a także dojazdu na testy, prezentacje i ogłoszenie wyników konkursu. Wyżywienie (obiad) dla uczestników konkursu zapewnia bezpłatnie Organizator.
— Uczestnictwo w Konkursie osób niepełnoletnich zgłasza szkoła. Uczestnik niepełnoletni w Konkursie może zgłosić się również samodzielnie, ale musi przedstawić pisemna zgodę rodziców lub opiekunów na udział w Konkursie. Nie ma ograniczeń co do liczby uczestników startujących z jednej szkoły. Oczywiście osoby pełnoletnie powinny zgłosić się same — mówi Robert Szaj, główny organizator Konkursu.

Co wiemy o Mikołaju Koperniku i kosmosie
W Konkursie dla dzieci do lat 12 uczestnik może wziąć udział w co najmniej jednej z trzech części Konkursu:
— artystyczna (dowolna forma graficzna lub rzeźbiarska związana z astronomią lub Kopernikiem)
— test wiedzy o Mikołaju Koperniku
— test wiedzy astronomicznej
W Konkursie dla młodzieży od 13 do 18 roku życia (w przypadku uczniów - do czasu ukończenia szkoły średniej, jednak nie więcej niż 21 lat) uczestnik może wziąć udział w co najmniej jednej z trzech części:
— własna prezentacja pisemna wybranego zagadnienia z szeroko pojętej wiedzy o kosmosie
— test w zakresie wiedzy o Mikołaju Koperniku
— test wiedzy astronomicznej
W Konkursie dla osób dorosłych uczestnik może wziąć udział w co najmniej jednej z dwóch części Konkursu:
— własna prezentacja pisemna wybranego zagadnienia z szeroko pojętej wiedzy o kosmosie
— testu w zakresie wiedzy o Mikołaju Koperniku i wiedzy astronomicznej

Zadbaj o formalności
Warunkiem uczestnictwa w grupach wiekowych: 13-18 lat oraz osoby dorosłe w zakresie „własna prezentacja pisemna wybranego zagadnienia z szeroko pojętej wiedzy o kosmosie” jest przekazanie do 15 grudnia 2014 roku (decyduje data wpłynięcia a nie data wysyłki, możliwość przekazania wersji elektronicznej na adres mailowy) pisemnej prezentacji a także zaprezentowanie jej w formie ustnej w wystąpieniu nie przekraczającym 7 minut przed Jury Konkursowym w dniu rozgrywania konkursu. Szczegółowy harmonogram prezentacji Organizator Konkursu przekaże uczestnikom po dokonanych zgłoszeniach.
Najlepsze prace w poszczególnych kategoriach wiekowych i tematycznych zostaną nagrodzone. Jury przyznana również nagrodę specjalną za najlepszą samodzielną pracę dotyczącą samodzielnie wykonanych obserwacji. — Nagrodami w Konkursie są wysokiej klasy sprzęt obserwacyjny (teleskopy i lornetki), drobny sprzęt elektroniczny oraz literatura dotycząca astronomii — mówi organizator Konkursu.

Zgłaszanie uczniów oraz uczestników w konkursie możliwe jest pod numerem telefonu 515 399 040 lub na adres mailowy ekoprussia@home.pl najpóźniej do 14 grudnia 2014 roku. Tylko osoby w ten sposób zgłoszone zostaną dopuszczone do konkursu w dniu 17 grudnia 2014 roku. Konkurs zostanie przeprowadzony w dniu 17 grudnia 2014 roku w Zespole Szkół w Rybnie przy ul. Sportowej 24. Szczegółowy harmonogram zostanie przekazany osobom, które zgłosiły się do udziału w Konkursie. Szczegółowy regulamin można znaleźć na stroniewww.ekoprussia.pl. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestuje w obszary wiejskie w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” dla małych projektów.


oprac.mcz
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na http://dzialdowo.wm.plw ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutajProblem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie: Igor Hrywna






2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5