Koszykarzy z "Dwójki" czekają baraże

2014-12-25 12:28:58(ost. akt: 2014-12-25 10:32:35)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

18 grudnia w hali widowiskowo-sportowej im. Polskich Olimpijczyków przy Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Działdowie odbył się II Półfinał Mistrzostw Województwa Szkolnego Związku Sportowego w koszykówce chłopców.
Udział w turnieju wzięły dwa działdowskie gimnazja (Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2) oraz ZS nr 1 w Elblągu. W związku z udziałem trzech zespołów obowiązującym systemem rozgrywek był „każdy z każdym”.

Zmagania rozpoczęły się od meczu Jedynki z elblążanami. Początek meczu to lepsza gra działdowian i prowadzenie po pierwszej kwarcie. W drugiej odsłonie swoją przewagę pokazali koszykarze z Elbląga i to oni kontrolowali mecz do samego końca. Spotkanie zakończył się zwycięstwem elblążan.

W drugim spotkaniu doszło do konfrontacji derbowej. Dwa działdowskie gimnazja spotkały się wcześniej w Mistrzostwach Powiatu i Mistrzostwach Rejonu. Za każdym razem lepsi okazywali się koszykarze Kamila Chrzanowskiego – gospodarze turnieju Gimnazjum nr 2. Nie inaczej też było tym razem i lepsi okazali się zawodnicy Dwójki. Po pierwszej kwarcie prowadzili już 21-2. Mecz zakończył się zwycięstwem Gimnazjum nr 2 49-20. Po dwóch porażkach podopieczni Jakuba Pietrzaka uplasowali się na III miejscu, co przekreśliło ich szanse na udział w finale wojewódzkim.

Ostatni mecz budził największe emocje, ponieważ stawka była bardzo wysoka. Zwycięzca tej rywalizacji będzie miał prawo grać w Finale Wojewódzkim, przegrany natomiast będzie musiał stoczyć jeszcze batalię w turnieju barażowym o awans do finału. Mecz pomiędzy Dwójką, a ZS nr 1 Elbląg na początku by wyrównany i toczył się punkt za punkt. Pod koniec pierwszej kwarty elblążanie trafili dwie „trójki” i odskoczyli działdowianom na 4 pkt. Druga kwarta to ponownie wyrównane spotkanie, lecz nieskuteczność działdowian pod koszem przeciwnika spowodowała, że na przerwę to elblążanie schodzili prowadząc 9 oczkami. Trzecia kwarta to pościg koszykarzy Dwójki. Niestety po raz kolejny dała znać o sobie słaba skuteczność i straty udało się tylko zniwelować o trzy punkty. Ostatnia odsłona to kolejne próby dogonienia rywali. Ale niestety im bliżej końca, tym większa presja i nieskuteczność działdowian. Elblążanie w tym momencie grali tylko i wyłącznie z kontrataku, co powodowało zdobywanie łatwych punktów. Mecz ostatecznie zakończył się przegraną działdowian 46-34. Plasując się na II miejscu koszykarze Dwójki będą musieli rozegrać jeszcze turniej barażowy o prawo występu w Turnieju Wojewódzkim.

Skład Gimnazjum nr 2 z Oddziałam Dwujęzycznymi w Działdowie: Kacper Ciesielski, Dominik Tytko, Filip Rogalski, Michał Nowociński, Wiktor Nowakowski, Tomasz Kempka, Szymon Cybulski, Adrian Kłosowski, Jakub Jaroszewski, Szymon Bońkowski, ppiekun: Kamil Chrzanowski