Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Aby bezbronnym i słabym żyło się lepiej

2015-03-03 18:20:57 (ost. akt: 2015-03-03 18:45:56)

Autor zdjęcia: archiwum organizatora akcji

W minionym tygodniu, w Przedszkolu Miejskim nr 3 w Działdowie, jak co roku, odbyło się uroczyste zakończenie akcji „Pomagamy Braciom Mniejszym”, na rzecz psów niechcianych i maltretowanych Fundacji EMIR. W akcji wzięli udział nauczyciele i uczniowie zaprzyjaźnionych z Przedszkolem nr 3 szkół oraz przedszkoli.

Tego roku bezdomne zwierzęta wsparły dzieci i młodzież następujących placówek oświatowych: Zespół Szkół im. E. Sukertowej-Biedrawiny w Malinowie, uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gródkach, Przedszkole Miejskie nr 1, Przedszkole Miejskie nr 4,Przedszkole Miejskie nr 5i oczywiście gospodarze i pomysłodawcy działania Przedszkole Miejskie nr 3 w Działdowie. W akcję włączyli się również właściciele sklepu zoologicznego „SCOOBY” – Państwo Urbańscy. Należy też podkreslić, że rodzice przedszkolaków, popierali działanie całym sercem.

Wesoło i radośnie
Zwieńczeniem akcji było wspólne spotkanie uczestników w Przedszkolu nr 3. Gościem honorowym uroczystości był Grzegorz Mrowiński, burmistrz Działdowa. Dzieci przywitały ważnego gościa spontanicznymi oklaskami.
Sens spotkania wyraził piękny występ artystyczny wychowanków Przedszkola nr 3. Uroczystość podkreślała znaczenie, jakie dla ludzi mają ich czworonożni przyjaciele. Dzieci śpiewały piosenki, których bohaterami był pies-przyjaciel człowieka, wykonywały prace plastyczne o tematyce związanej z psem, tworzyły medale dla tych, którzy kochają zwierzęta i bezinteresownie niosą im pomoc. Starsza młodzież pomagała maluchom w działaniach.

Efekty działań
– W tym roku uzyskaliśmy najwyższy ze wszystkich dotychczasowych akcji wynik ilości zebranych darów – mówi Grażyna Ibusz, dyrektor Przedszkola nr 3 w Działdowie. – Łącznie udało się zebrać ok. 410 kg karmy suchej i mokrej, koce, materacyki, smycze, obroże i kilka psich zabawek. Podopieczni schroniska EMIR z pewnością będą szczęśliwi. Muszę podkreślić, że to piękna akcja, dzięki której uczymy dzieci, młodzież i dorosłych empatii i współczucia dla słabszych istot. Otwieramy serca dla tych, którzy sami nie potrafią wołać o pomoc. Jesteśmy ich głosem, ich niemym wołaniem. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej akcji.

Finał
Jeszczę w niedzielę 1 marca, Grażyna Ibusz wraz z mężem, dostarczyli do schroniska EMIR, dary od społeczności przedszkolno-uczniowskiej.

Anna Barbara Czuraj-Struzik
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ania #1681562 | 82.160.*.* 5 mar 2015 05:18

    BRAWO!!!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages