Yankeesi Działdowo tuż za podium w XV Jubileuszowym Turnieju Baseballu Działdowo Cup 2015. Szczegółowe wyniki turnieju
2015-03-21 09:14:20(ost. akt: 2015-03-21 09:41:40)
W niedzielę (15 marca) dobiegły końca zmagania młodych baseballistów w XV Międzynarodowym Halowym Turnieju Baseballu Działdowo Cup 2015 o Puchar Prezydenta RP Bronisława Komorowskikego. c
10 drużyn zagranicznych z Litwy, Ukrainy, Mołdawii, Białorusi oraz dwie drużyny Yankees Działdowo (200 uczestników) przez trzy dni walczyło o Puchar Prezydenta RP. W finale spotkały się zespoły z Białorusi Zubrs Brest i Sugar Storm Skidel, a o trzecie miejsce Yankeesi walczyli z Vetrą Utena (Litwa).
XV turniej wygrali baseballiści z Brześcia 4:1 pokonując obrońców trofeum z 2014 roku. Yankeesi byli bardzo blisko walki o złoto. W półfinale po dramatycznym meczu w końcówce ulegli białorusinom 1:0. W meczu o brąz ulegli litewskiej Utenia 1:3 mając jeszcze w pamięci mecz o finał.
XV turniej wygrali baseballiści z Brześcia 4:1 pokonując obrońców trofeum z 2014 roku. Yankeesi byli bardzo blisko walki o złoto. W półfinale po dramatycznym meczu w końcówce ulegli białorusinom 1:0. W meczu o brąz ulegli litewskiej Utenia 1:3 mając jeszcze w pamięci mecz o finał.
Drugi nasz zespół zastąpił nieobecnych na turnieju baseballistów z Miejskiej Górki i jako najmłodsi mieli małe szanse z tak renomowanymi ekipami. Mimo to zaczynający dopiero przygodę z baseballem spisali się bardzo dobrze tocząc wyrównane pojedynki ze starszymi kolegami.
Turniej pokazał, że potrafimy walczyć z czołówką europejską jak równi z równymi, co powinno procentować na boiskach krajowych. Puchar Fair Play za swoją wspaniałą postawę i wolę walki otrzymał od Polskiego Komitetu Olimpijskiego najmłodszy uczestnik 6 letni zawodnik Uteny Giedrus Virmauskas, który otrzymał wielkie owacje od gości i uczestników turnieju.
Nagrody specjalne turnieju ufundowane przez władze powiatu (statuetki baseballisty rzeźbione w drewnie) otrzymali Prezydent RP oraz Al. Koprosk,i a statuetkę „MNICHA zaczytanego w księgach” świeżo upieczony dr historii UW-M w Olsztynie Szymon Drej – Dyrektor Muzeum Bitwy pod Grunwaldem.Uczestnicy i widzowie mogli i mogą oglądać wystawy o działalności i osiągnięciach Ala Koproskiego (USA) i Zdzisława Ziółkowskiego (35 lat pracy w Działdowie).
Nagrody specjalne turnieju ufundowane przez władze powiatu (statuetki baseballisty rzeźbione w drewnie) otrzymali Prezydent RP oraz Al. Koprosk,i a statuetkę „MNICHA zaczytanego w księgach” świeżo upieczony dr historii UW-M w Olsztynie Szymon Drej – Dyrektor Muzeum Bitwy pod Grunwaldem.Uczestnicy i widzowie mogli i mogą oglądać wystawy o działalności i osiągnięciach Ala Koproskiego (USA) i Zdzisława Ziółkowskiego (35 lat pracy w Działdowie).
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale ufundowane przez Ala Koproskiego, koszulki z logo turnieju i hasłem „Działdowo zdrowym miastem”, okolicznościowe szklaneczki z logo turnieju od firmy Dekorglass (Pan Gabriel Chojak), nagrody rzeczowe (Urząd Marszałkowski, firmy HEINZ GLAS, Dekorglass, Warmińsko-Mazurski Fundusz Poręczenia-Kredytowe), puchary (Prezydent RP, Burmistrz Miasta Grzegorz Mrowiński, Urząd Marszałkowski - Marszałek Gustaw Marek Brzezin, Dyrektor Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi Marlena Perzyńska), statuetki (Starosta Działdowski Marian Janicki). Organizatorzy dziękują także firmom: MEBLOLUX (Krzysztof Kocięda), OLEWNIK (Włodzimierz Olewnik), PROREMBUD (Zbigniew Młodawski), „Bułka z Masłem” (Paweł Nowakowski), MLEKOVITA (Marcin Król), DAR S.A. (Zenon Szacherski), Muzeum Bitwy pod Grunwaldem , ViGGaMi (Grzegorz Garbacz), AMPER (Piotr Księżopolski), FAST OIL (Mariusz Szulc), ABF (Agnieszka i Andrzej Browarek), Olsztyńska Szkoła Wyższa , iwomar.pl, KEMPKA (Jerzy Kempka), AJGA Stankiewicz, MAXIKAZ. Sponsorem Generalnym turnieju była firma EuRoPoL GAZ S.A. (Prezes Kazimierz Nowak).
Podczas ceremonii otwarcia i zamknięcia turnieju wystąpiły zespoły taneczne z Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Działdowie (opiekunki Jolanta Maluchnik i Joanna Kolk), rycerze z Komturii Nidzickiej – Patryk Kozłowski, Piotr Cherkowski oraz opisujący walki rycerskie z Muzeum Bitwy pod Grunwaldem Jarosław Małecki, Piotr Nowakowski, akordeonistka Inga Piwowarska.
Podczas ceremonii otwarcia i zamknięcia turnieju wystąpiły zespoły taneczne z Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Działdowie (opiekunki Jolanta Maluchnik i Joanna Kolk), rycerze z Komturii Nidzickiej – Patryk Kozłowski, Piotr Cherkowski oraz opisujący walki rycerskie z Muzeum Bitwy pod Grunwaldem Jarosław Małecki, Piotr Nowakowski, akordeonistka Inga Piwowarska.
Yankees Działdowo:
Klamut Aleksander, Legęza Wojciech, Osiecki Klaudiusz, Łątkowski Dominik, Łątkowski Grzegorz, Brejna Kacper, Bartosz Pydynkowski, Tomasz Król, Justyna Król, Krystian szczepkowski, Arkadiusz Brzewcy, Julia Mętlicka, Olivia Zembrzuska – trenerzy Maciej Lipiński, Andrzej Krzykowski, coach manager Zdzisław Ziółkowski
Klamut Aleksander, Legęza Wojciech, Osiecki Klaudiusz, Łątkowski Dominik, Łątkowski Grzegorz, Brejna Kacper, Bartosz Pydynkowski, Tomasz Król, Justyna Król, Krystian szczepkowski, Arkadiusz Brzewcy, Julia Mętlicka, Olivia Zembrzuska – trenerzy Maciej Lipiński, Andrzej Krzykowski, coach manager Zdzisław Ziółkowski
Yankees Działdowo II:
Igor Piotrowicz, Nikodem Borowski, Oskar Borowski, Michał Kempka, Bartosz Kocięba, Filip Nowakowski, Ksawier Lipiński, Juliusz Bodziany, Miłosz Chmielewski, Karol Bejgiert – trenerzy Maciej Lipiński, Zdzisław Ziółkowski
Igor Piotrowicz, Nikodem Borowski, Oskar Borowski, Michał Kempka, Bartosz Kocięba, Filip Nowakowski, Ksawier Lipiński, Juliusz Bodziany, Miłosz Chmielewski, Karol Bejgiert – trenerzy Maciej Lipiński, Zdzisław Ziółkowski
Sędziowie turnieju: Paweł Karbowski, Radosław Myśliński, Karol Gulczyński (zawodnicy I ligi), Mateusz Cymbalak, Arkadiusz Kosek, Krystian Tyska (juniorzy), zapisowi Kamil Ziółkowski, Marta Chądzyńska, Klaudia Araś.
Organizatorzy dziękują wszystkim wspomagającym XV Jubileuszowy turniej baseballu słownie i rzeczowo.
Teraz czekają Yankeesów zawody I ligi państwowej, Mistrzostw Polski młodzików, juniorów, U-21, imprezy i turnieje ogólnopolskie i wojewódzkie. W jakich wezmą udział będzie zależało od środków finansowych.
Organizator Zdzisław Ziółkowski
Organizatorzy dziękują wszystkim wspomagającym XV Jubileuszowy turniej baseballu słownie i rzeczowo.
Teraz czekają Yankeesów zawody I ligi państwowej, Mistrzostw Polski młodzików, juniorów, U-21, imprezy i turnieje ogólnopolskie i wojewódzkie. W jakich wezmą udział będzie zależało od środków finansowych.
Organizator Zdzisław Ziółkowski
Wyniki
Grupa A
Sugar Storm Skidel - Darnitsa Tigers Kiev 10 : 0
GU FKS Minsk - Abator Kishinev 12 : 2
Yankees Działdowo - Radiviliskis 7 : 0
Sugar Storm Skidel - Abator Kishinev 8 : 1
Yankees Działdowo – GU FKS Minsk 4 : 3
Radiviliskis – Sugar Storm Skidel 2 : 10
Darnitsa Tigers Kiev – Abator Kishinev 1 : 10
GU FKS Minsk - Radiviliskis 4 : 3
Yankees Działdowo - Abator Kishinev 7 : 6
Radiviliskis - Darnitsa Tigers Kiev 8 : 2
Sugar Storm Skidel - Yankees Działdowo 1 : 0
Radiviliskis - Abator Kishinev 1 : 9
Yankees Działdowo - Darnitsa Tigers Kiev 8 : 3
Sugar Storm Skidel – GU FKS Minsk 6 : 1
Grupa A
Sugar Storm Skidel - Darnitsa Tigers Kiev 10 : 0
GU FKS Minsk - Abator Kishinev 12 : 2
Yankees Działdowo - Radiviliskis 7 : 0
Sugar Storm Skidel - Abator Kishinev 8 : 1
Yankees Działdowo – GU FKS Minsk 4 : 3
Radiviliskis – Sugar Storm Skidel 2 : 10
Darnitsa Tigers Kiev – Abator Kishinev 1 : 10
GU FKS Minsk - Radiviliskis 4 : 3
Yankees Działdowo - Abator Kishinev 7 : 6
Radiviliskis - Darnitsa Tigers Kiev 8 : 2
Sugar Storm Skidel - Yankees Działdowo 1 : 0
Radiviliskis - Abator Kishinev 1 : 9
Yankees Działdowo - Darnitsa Tigers Kiev 8 : 3
Sugar Storm Skidel – GU FKS Minsk 6 : 1
Kolejność w grupie:
1. Sugar Storm Skidel (Belarus)
2. Yankees Działdowo(Poland)
3. GU FKS Minsk (Belarus)
4. Abator Kishiniev (Moldova)
5. Radiviliskis (Lithuania)
6. Darnitsa Tiger Kiev (Ukraine
1. Sugar Storm Skidel (Belarus)
2. Yankees Działdowo(Poland)
3. GU FKS Minsk (Belarus)
4. Abator Kishiniev (Moldova)
5. Radiviliskis (Lithuania)
6. Darnitsa Tiger Kiev (Ukraine
Grupa B
BK Utena - Lithuanica Kowno 5 : 4
Yankees Działdowo II - Western Fire Rivne 0 : 8
Zubrs Brest - SDUSOR 4 Tiraspol 6 : 0
BK Utena - Western Fire Rivne 7 : 5
Lithuanica Kowno - Yankees Działdowo II 6 : 2
BK Utena – SDUSOR 4 Tiraspol 7 : 2
Zubrs Brest- Western Fire Rivne 2 : 0
Zubrs Brest - Yankees Działdowo II 6 : 0
Western Fire Rivne - Lithuanica Kowno 6 : 4
BK Utena - Yankees Działdowo II 9 : 3
SDUSOR 4 Tiraspol - Lithuanica Kaunas 4 : 1
BK Utena - Zubrs Brest 1 : 3
SDUSOR 4 Tiraspol - Yankees Działdowo II 12 : 5
Zubrs Brest - Lithuanica Kaunas 8 : 2
Western Fire Rivne – SDUSOR 4 Tiraspol 1 : 0
BK Utena - Lithuanica Kowno 5 : 4
Yankees Działdowo II - Western Fire Rivne 0 : 8
Zubrs Brest - SDUSOR 4 Tiraspol 6 : 0
BK Utena - Western Fire Rivne 7 : 5
Lithuanica Kowno - Yankees Działdowo II 6 : 2
BK Utena – SDUSOR 4 Tiraspol 7 : 2
Zubrs Brest- Western Fire Rivne 2 : 0
Zubrs Brest - Yankees Działdowo II 6 : 0
Western Fire Rivne - Lithuanica Kowno 6 : 4
BK Utena - Yankees Działdowo II 9 : 3
SDUSOR 4 Tiraspol - Lithuanica Kaunas 4 : 1
BK Utena - Zubrs Brest 1 : 3
SDUSOR 4 Tiraspol - Yankees Działdowo II 12 : 5
Zubrs Brest - Lithuanica Kaunas 8 : 2
Western Fire Rivne – SDUSOR 4 Tiraspol 1 : 0
Kolejność w grupie:
1. Zubrs Brest (Belarus)
2. UK Utena (Lithuania)
3. Western Fire Rivne(Ukraine)
4. SDUSOR 4 Tiraspol(Moldova)
5. Lithuanica Kaunas (Lithuania)
6. Yankees Działdowo II (Poland
1. Zubrs Brest (Belarus)
2. UK Utena (Lithuania)
3. Western Fire Rivne(Ukraine)
4. SDUSOR 4 Tiraspol(Moldova)
5. Lithuanica Kaunas (Lithuania)
6. Yankees Działdowo II (Poland
Mecze finałowe:
o 11. miejsce: Darnitsa Tiger Kiev - Yankees Działdowo II 10:0
o 9. miejsce: Radiviliskis – Lithuanica Kaunas 3:4
o 7. miejsce: Abator Kishiniev – SDUSOR 4 Tiraspol 0:3
o 5. miejsce: GU FKS Minsk – Western Fire Rivne 0:7
o 3. miejsce: Yankees Działdowo – UK Utena 1:3
o 1. miejsce: Zubrs Brest – Sugar Storm Skidel 4:1
o 9. miejsce: Radiviliskis – Lithuanica Kaunas 3:4
o 7. miejsce: Abator Kishiniev – SDUSOR 4 Tiraspol 0:3
o 5. miejsce: GU FKS Minsk – Western Fire Rivne 0:7
o 3. miejsce: Yankees Działdowo – UK Utena 1:3
o 1. miejsce: Zubrs Brest – Sugar Storm Skidel 4:1
Klasyfikacja końcowa:
1. Zubrs Brest (Białoruś)
2. Sugar Storm Skidel (Białoruś)
3. BK Utena (Litwa)
4. Yankees Działdowo (Polska)
5. Western Fire Rivne (Ukraina)
6. GU FKS Minsk
7. SDUSOR 4 Tiraspol (Mołdaiwa)
8. Abator Kishinev (Mołdawia)
9. Lithuanica Kaunas (Litwa)
10. Radiviliskis (Litwa)
11. Darnitsa Tigers Kiev (Ukraina)
12. Yankees Działdowo II (Polska)
1. Zubrs Brest (Białoruś)
2. Sugar Storm Skidel (Białoruś)
3. BK Utena (Litwa)
4. Yankees Działdowo (Polska)
5. Western Fire Rivne (Ukraina)
6. GU FKS Minsk
7. SDUSOR 4 Tiraspol (Mołdaiwa)
8. Abator Kishinev (Mołdawia)
9. Lithuanica Kaunas (Litwa)
10. Radiviliskis (Litwa)
11. Darnitsa Tigers Kiev (Ukraina)
12. Yankees Działdowo II (Polska)
Nagrody i wyróżnienia:
MVP Turnieju - Aliaksandr Fiedoruk
MVP Turnieju - Aliaksandr Fiedoruk
Zespół Gwiazd Turnieju / All- Stars Tournament - Kristupas Vansevicius/ UTENA/, Vladimir Dolinskyi /TIRASPOL/, Aleksander Anton/ MINSK/, Karol Bejgiert/ Działdowo II/, Nikolai Novik/ SKIDEL/, Andrus Racius/ RADIVILISKIS/, Rotari Luka/ KISHINEV/ , Nerijus Kelmelis/ KAUNAS/, Danil Lapin/ KIEV/, Oleksandr Zez/ RIVNE/, Kiryl Lapczanka/ BREST/, - Klamut Aleksander / Działdowo/
Najlepszy zawodnik drużyny / Best player – Andrei Ulezlo / Brest/, Svyatoslav Lebedinets/ Kiev/, Maksym Malinovskiy / Rivne/, Bartosz Pydynkowski / Działdowo/, Bartosz Kocięba / Działdowo II/, Nikita Slivinski/ Kishinev/, Maxim Marinciuc/ Tiraspol/, Platon Pozharicki/ Minsk/, Geidas Varonas / Radiviliskis/, Gedinimas Dapkus / Utena/, Pawel Autko/ Skidel/
Czytaj e-wydanie ">kliknij tutajProblem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez