środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Młodzieżowe Wybory Prezydenckie w Jedynce

2015-05-02 09:14:15 (ost. akt: 2015-05-02 09:25:02)

Autor zdjęcia: Katarzyna Różycka

30 kwietnia w Gimnazjum nr 1 im. Króla Władysława Jagiełły w Działdowie odbyły się młodzieżowe wybory prezydenckie 2015 w ramach akcji Centrum Edukacji Obywatelskiej „Młodzi głosują”.

„Młodzi głosują” jest sposobem na zwiększenie udziału młodych Polaków w życiu publicznym, na przygotowanie ich do roli przyszłych obywateli polskich. Akcja ta trwa już od 20 lat, nasza szkoła uczestniczyła w tej akcji kilkakrotnie.

Udział naszego gimnazjum w tym projekcie skupiał się na przeprowadzeniu zajęć z zakresu edukacji wyborczej na podstawie materiałów przygotowanych przez CEO oraz zorganizowaniu młodzieżowych wyborów prezydenckich.

Przygotowani do udziału w wyborach uczniowie koła bibliotecznego utworzyli komisję wyborczą w składzie Hubert Sobieraj – przewodniczący, Natalia Nąć, Klaudia Szydłowska, Klaudia Kowalska, Angelika Kamińska, Jędrzej Piórek, Iga Lewicka oraz przeprowadzili symulację wyborów prezydenckich.

Zainteresowanie uczniów szkoły było ogromne. Po podliczeniu wyników wyborów komisja przesłała wyniki na platformę Centrum Edukacji Obywatelskiej. Ze względu na neutralność polityczną, ogólnopolskie wyniki głosowania zostaną opublikowane po zakończeniu pierwszej tury wyborów powszechnych. Zapraszamy zainteresowane wynikiem wyborów osoby do zapoznania się z nimi po 10 maja na stronie internetowej gimnazjum i biblioteki.
http://jedynka-dzwo.szkola.pl
https://bibliotekag1dzialdowo.wordpress.com
https://www.facebook.com/bibliotekag1dzialdowo

Katarzyna Różycka

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ZANIEPOKOJONY #1727841 | 83.9.*.* 3 maj 2015 18:09

  Dzięki Bogu, że Ci, co piszą takie komentarze nie mają (mam nadzieję) nic wspólnego z młodzieżą, bo za kilka lub kilkanaście lat do urn to już nikt nie pójdzie, ponieważ będzie przeświadczony, że jest to jakiś tajny podstęp. LUDZIE OPAMIĘTAJCIE SIĘ !!!!!!!! Za chwilę się dowiemy, że wywieszenie flagi państwowej to wstyd albo jakaś agitacja !!!!!!!!! Do czego my zmierzamy ?????????????????????????/

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. JEST TO TAJNY SONDAŻ PRZEDWYBORCZY #1727707 | 164.127.*.* 3 maj 2015 13:58

   To jest tajny sondaż przedwyborczy a wyniki prawdopodobnie otrzymają natychmiast tylko "wybrani" by mogli wykorzystać w ostatnim tygodniu kampanii wyborczej i by mogli uzyskać przewagę nad tym, którzy nie będą mieli dostępu do wyników przed wyborami. Gdyby w tym poglądzie nie było nic do rzeczy to takie młodzieżowe wybory przeprowadzonoby w piątek przed wyborami i od razu tak jak i teraz powinny być ogłoszone wyniki." Neutralność polityczna" nie ma tu nic do rzeczy i jest tylko zasłoną dymną dla ogłupianego narodu. Takie wybory bez bezpośredniego podawania wyników powinny być zakazane - JEST TO TAJNY SONDAŻ PRZEDWYBORCZY

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. SKANDAL 1 #1727591 | 164.127.*.* 3 maj 2015 10:41

   To chyba jest tzw polskojęzyczna gazeta " , która PONIŻA młodych POLSKICH OBYWATELI przedstawiając udział w tajnym sondażu wyborczym jako "(...) przygotowanie ich do roli przyszłych obywateli polskich" . Gdzie są nauczyciele, gdzie są rodzice tej młodzieży, którzy przyzwalają by tą młodzież- młodych polskich obywateli nazywano "przyszłymi obywatelami polskimi". To świadczy o poziomie tej szkoły!

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. tajemnicze wybory #1727223 | 178.43.*.* 2 maj 2015 15:01

   Jeśli neutralność polityczna to chyba należałoby wyniki podać po II turze wyborów

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages