Piątek, 7 sierpnia 2020. Imieniny Donaty, Olechny, Kajetana

Mistrzowie ortografii!

2015-05-19 21:00:21 (ost. akt: 2015-05-19 21:05:55)

Autor zdjęcia: Ewa Elbruda

W Szkole Podstawowej Nr 4 w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Działdowie odbył się IV Powiatowy Konkurs Ortograficzny.


Uczniowie klas IV- VI szkół podstawowych walczyli o tytuł Mistrza Ortografii. Do konkursu przystąpiło 30 osób z 11 placówek powiatu dzałdowskiego, które zostały wyłonione drogą eliminacji w klasowych i szkolnych etapach.

Reprezentantów poszczególnych szkół i ich opiekunów powitała zastępca dyrektora ZS Nr 2 Anna Siedlecka oraz organizatorki konkursu Beata Nowakowska oraz Magdalena Podlaska.

Uczniowie przez 45 min. rozwiązywali test z orografii i interpunkcji opracowany przez nauczycieli Gimnazjum Nr 2 im. Królowej Jadwigi z Oddziałami Dwujęzycznymi w Działdowie w porozumieniu z konsultantem metodycznym z W-MODN w Olsztynie. Oczekiwanie na wyniki umilił gościom słodki poczęstunek. Po krótkiej przerwie komisja konkursowa, złożona z nauczycieli Gimnazjum Nr 2 i ZS Nr 2, ogłosiła wyniki.

W kategorii klas IV Mistrzem Ortografii został przedstawiciel gospodarzy Filip Świniarski z SP4 Dz-wo, II m-ce zajął Ksawery Kurlanc z SP Lidzbark, III m-ce Szymon Kania z SP Płośnica. W kategorii klas V tytuł Mistrza Ortografii przyznano Natalii Kacprzak z SP Dłutowo, II m-ce Magdalenie Antkowicz z SP Niechłonin, III m-ce Jakubowi Tara z SP Koszelewy. W najstarszej kategorii klas VI tytuł Mistrza Ortografii zapewniła sobie Justyna Pokojska z SP Żabiny, II m-ce Magdalena Stachowicz z SP Niechłonin, natomiast III m-ce otrzymała Julia Roch z Lidzbarka.

Nagrody rzeczowe oraz dyplomy dla laureatów i pozostałych uczestników ufundowała Rada Rodziców i Dyrektor ZS Nr 2 oraz Mlekovita. Organizatorzy pogratulowali uczestnikom dotychczasowych sukcesów i zaprosili na przyszłoroczne ortograficzne zmagania.

Ewa Elbruda
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. chyba dla zmylenia przeciwnika #1738006 | 83.24.*.* 20 maj 2015 11:42

    Czy opiekunki mistrzów ortografii przygotowały ten napis na tablicy?Uczono kiedyś, że nazwy konkursów pisać się powinno wielką literą.Jeśli mam rację to........bez komentarza.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages