Klub Olimpijczyka przy Gimnazjum nr 2 w Działdowie zorganizował 2. Mini Piknik Olimpijski. ZDJĘCIA

2015-06-13 21:38:55(ost. akt: 2015-06-14 10:06:04)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

W piątek, 12 czerwca, na obiektach szkolnych działdowskiej „Dwójki” gimnazjaliści obchodzili święto sportu i idei olimpijskich. Od roku w rocznicę nadania hali widowiskowo-sportowej im. Polskich Olimpijczyków organizowany jest przez Klub Olimpijczyka, dyrekcję, nauczycieli Mini Piknik Olimpijski.
Piknik organizowany we współpracy z Polskim Komitetem Olimpijskim jest zabawą w sport nie tylko ten przez duże S. Gośćmi Pikniku byli medaliści olimpijscy i olimpijczycy: Zbigniew Lubiejewski – złoty medalista w siatkówce z Montrealu /1976/, Zenon Licznerski – srebrny medalista w sztafecie 4x100m z Moskwy /1980/, Patryk Chojnowski - złoty medalista w tenisie stołowym w grze pojedynczej z Paraolimpiady Londyn 2012 i Leszek Urbanowicz – siatkarz z Atlanty /1996/, 252 krotny reprezentant Polski, władze samorządowe wojewódzkie reprezentował dyrektor Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego Waldemar Buszan, lokalne - wiceburmistrz Andrzej Wiśniewski, naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu Ewa Ners, dyrektor szkoły Marlena Perzyńska oraz gość honorowy Gabriel Chojak – właściciel firmy Dekorglass, sponsor inicjatyw oraz spotkań z olimpijczykami. Całość imprezy prowadził opiekun Klubu Olimpijczyka, nauczyciel wychowania fizycznego Zdzisław Ziółkowski.

Po ceremonii otwarcia, wciągnięciu flagi PKOl-u i hymnie olimpijskim Zenon Licznerski i Zbigniew Lubiejewski wręczyli Panu Gabrielowi srebrny medal „Za Zasługi dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego” przyznany przez Polski Komitet Olimpijski. Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy obejrzeli pokazy taneczne i gimnastyczne w wykonaniu gimnazjalistek, a później „ruszyła machina sportowa” w koszykówce, badmintonie, jeździe na rowerze, baseballu, palancie, taekwondo, tenisie stołowym i ziemnym, siatkówce plażowej, łucznictwie, grze w kapsle „Tour de Pologne”, szachach, unihokeju, rzucie piłką lekarską, turnieju klas w przeciąganiu liny.
Można było także zdobyć Certyfikat Udzielania Pierwszej Pomocy, potańczyć np. zumbę, no i oczywiście porozmawiać, zrobić fotkę z medalistami olimpijskimi. Bardzo aktywnie uczestniczyli w pikniku olimpijczycy: Leszek Urbanowicz nie miał sobie równych w rzucie piłką lekarską, Zbyszek Lubiejewski odbijał w baseballu i narzucał piłką z zawrotną prędkością mierzona przez radar policyjny, Patryk Chojnowski próbował sił w łucznictwie, a Zenon Licznerski grał w tenisa z wicedyrektor szkoły /wynik nieznany/ oraz z wielkim poświęceniem narażając na szwank swoje zdrowie sędziował turniej przeciągania liny, który rozgrzał wszystkich do białości. Jest propozycja, żeby wprowadzić tę konkurencję do Igrzysk Olimpijskich! Nie mniej wysiłku wkładali nauczyciele gimnazjum, którzy wspólnie z uczniami dzielnie walczyli i poznawali arkana sportu.
Wszyscy wspierali duchowo i finansowo walkę o życie z chorobą byłej uczennicy i sportsmenki Martyny Koszewnikow. W tym roku patronat nad 2. Piknikiem objął Marszałek Województwa Gustaw Marek Brzezin przy wsparciu PKOl-u, władz miasta i powiatu, dyrekcji szkoły i sponsorów. Patronat medialny sprawowała TVP Olsztyn, a o Pikniku usłyszymy także w Radio Olsztyn.
Pomysłodawcą Pikniku jest nauczyciel wychowania fizycznego gimnazjum Zdzisław Ziółkowski, który od lat współpracuje z Polskim Komitetem Olimpijskim. Wraz z uczniami gości na Piknikach w Warszawie, w PKOl-u, zaprasza naszych medalistów na imprezy organizowane przez szkołę, która odnosi wielkie sukcesy w sporcie i w nauce mając w swoich szeregach wielką rzeszę olimpijczyków w nauce. Symbolem naszego pikniku jest bocian /orzeł symbolem Pikniku PKOl-u/, który kojarzy się z Polską i naszym regionem Warmią i Mazurami.
Najważniejszym przesłanie imprezy jest jednak pielęgnowanie wartości jakie niesie olimpizm, przestrzeganie zasad „Fair Play” nie tylko w sporcie oraz poszanowanie przeciwnika i walka z rasizmem w sporcie, ale także dbanie o własną sprawność fizyczną by działać CITIUS, ALTIUS , FORTIUS.
Organizatorzy dziękują uczniom, nauczycielom, rodzicom, Polskiemu Komitetowi Olimpijskiemu, Marszałkowi Województwa, władzom miasta i powiatu, Muzeum Bitwy pod Grunwaldem, klubom- TAEKWONDO /Witold i Łukasz Gromowski/, tenisa stołowego DEKORGLASS /Ferdynand Chojnowski/, baseballu YANKEES /Maciej Lipiński/, sponsorom - firmie Dekorglass /Gabriel Chojnowski/, Bułka z Masłem /Paweł Nowakowski/, Heinz Glas /Grzegorz Peć/, Prorembud /Zbigniew Młodawski/, Meblolux /Krzysztof Kocięda/.

Organizatorzy: Zdzisław Ziółkowski, Dyrektor Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi Marlena Perzyńska


Czytaj e-wydanie





Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Morderstwo dziennikarza z Mławy #1754095 | 164.127.*.* 14 cze 2015 14:56

    Nie żyje Łukasz Masiak, 32-letni dziennikarz i twórca jednego z najpopularniejszych portali w Mławie. Mężczyzna został zamordowany w nocy z soboty na nadzielę w jednym z nocnych lokali w Mławie. Okoliczności zdarzenia badają policja i prokuratura. Trwają m.in. ustalenia dotyczące sprawcy. DLACZEGO O TYM NIE PISZECIE?

    odpowiedz na ten komentarz

  2. ew #1753813 | 83.28.*.* 14 cze 2015 00:14

    w um nie ma wydziału oświaty

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5