Niedziela, 12 lipca 2020. Imieniny Brunona, Jana, Wery

Mundial Jedynki 


2015-06-27 07:31:00 (ost. akt: 2015-06-27 07:30:55)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

W minionym roku szkolnym uczniowie klasy II a pod opieką Emilii Michalskiej i Marcina Krawczyka zorganizowali projekt edukacyjny pod tytułem „Mundial Jedynki” – rozgrywki piłki nożnej. 


Młodzież przygotowała szczegółowy regulamin imprezy. 

— Wszystkie klasy musiały wyznaczyć swoje drużyny składające się z 5 osób grających i 3 rezerwowych. Zespoły wybierały kapitana — mówi Emila Michalska. 
W marcu dyrektor szkoły Jarosław Zwierz dokonał oficjalnego losowania grup eliminacyjnych. Rozgrywki prowadzone były w trzech grupach. Z każdej wychodziły po dwa zespoły. Między końcem marca a początkiem czerwca zostały rozegrane wszystkie spotkania. — Do półfinałów weszły następujące klasy: II A, II B, III B, III C. Mecze okazały się bardzo wyrównane. Do wielkiego finału dostały się dwie klasy drugie, natomiast o 3 miejsce walczyły ekipy z klas trzecich — mówi Marcin Krawczyk.
Mecz o najniższy stopień podium okazał się bardzo zacięty i zwycięzcę wyłoniły dopiero rzuty karne, w, których lepsi okazali się chłopcy z klasy III B. Bezpośrednio po tym pojedynku odbył się finał klas drugich: A i B. Mecz trwał regulaminowe 20 minut i zakończył się wynikiem 3:2 dla klasy II B. Wszystkie drużyny finałowe otrzymały puchary od dyrektora szkoły. 
— Inicjatywa klasy II A okazała się bardzo dobrym pomysłem. Zespoły klasowe zintegrowały się, a czas, który zazwyczaj uczniowie poświęcają na siedzenie przed komputerem, zamienili na zdrowy ruch za piłką — dodaje Emilia Michalska.

Autorami artykułu są uczniowie: Oskar Pieckowski, Hubert Bartos, Mateusz Nadolski, Michał Wierzejski, Mikołaj Szulc, Łukasz Młynarczyk, Karol Zielechowski



Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: 



Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages