Konkurs "Policja przyszłości"

2015-07-05 18:22:25(ost. akt: 2015-07-05 12:36:10)
Jaka będzie Policja w przyszłości? Odpowiedz na to pytanie i weź udział w konkursie organizowanym przez Komendę Główną Policji oraz Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z całej Polski! Na prace czekamy do 31 sierpnia 2015 r.
ZADANIE:
Wyobraź sobie, czym zajmuje się Policja w przyszłości. Jakie ma wyposażenie? Jakie umundurowanie? Jakie zadania realizuje w trosce o Twoje codzienne bezpieczeństwo? Zaprojektuj, jak wyobrażasz sobie polską Policję przyszłości. Niech jedynym ograniczeniem będzie Twoja wyobraźnia!

WAŻNE DATY:
• 31 sierpnia 2015 r. termin nadsyłania prac
• wrzesień 2015 r. rozstrzygnięcie konkursu
• wrzesień 2015 r. wręczenie nagród w Centrum Olimpijskim w Warszawie.

NAGRODY:
Na zwycięzców czekają tablety i sportowe aparaty fotograficzne. 10 finalistów otrzyma specjalne wyróżnienia od Komendanta Głównego Policji. Nagrody wręczymy na uroczystym finale, który odbędzie się we wrześniu 2015 roku w Centrum Olimpijskim w Warszawie.

WAŻNE INFORMACJE:
1. Na prace plastyczne i literackie czekamy do końca sierpnia 2015 r.
2. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów. Zadaniem uczestnika jest wykonanie pracy plastycznej lub literackiej obrazującej polską Policję przyszłości.
3. Technika wykonania pracy: dowolna.
4. Format pracy: maksymalnie A0, w przypadku pracy literackiej maksymalnie 9000 znaków (lub 5 stron po 1800 znaków ze spacjami).
5. Pracę dokładnie podpisz: koniecznie podaj swoje imię i nazwisko, nazwę gminy, w której znajduje się Twoja szkoła, nazwę i adres szkoły, adres zamieszkania. Możesz skorzystać z metryczki zamieszczonej na stroniewww.TrzezwyUmysl.pl.
6. Pracę prześlij do 31 sierpnia 2015 roku na adres: Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych, ul. Grochowska 45a, 60-277 Poznań.
7. Pełny regulamin można przeczytać na www.TrzezwyUmysl.pl/regulaminy


nadesłała: sierż. Justyna Nowicka, referent ds. Prasowo-Informacyjnych KPP Działdowo

Czytaj e-wydanie





Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Policja przyszłości hahahaha #1769293 | 176.103.*.* 6 lip 2015 13:01

    Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju dokładnie zaplanowało ilu kierowców i za jakie wykroczenia ma ukarać Policja w 2015 roku. Dane te zostały przedstawione zaskakująco szczegółowo. Policjanci muszą: • ujawnić więcej niż 420 tys. wykroczeń popełnionych przez pieszych, • ujawnić więcej niż 38 tys. wykroczeń popełnionych przez kierujących wobec pieszych, • ujawnić więcej niż 1,7 mln wykroczeń kierujących nieprzestrzegających przepisów dotyczących prędkości, • wylegitymować więcej niż 685 tys. pieszych, • wylegitymować więcej niż 6,3 mln kierujących Więcej mandatów to większe wpływy do budżetu państwa Warto zauważyć, że po wprowadzeniu przepisów zezwalających na zatrzymanie kierującemu pojazdem prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w terenie zabudowanym, wyraźnie spadła liczba wykroczeń dotyczących jazdy z niedozwoloną szybkością. Ruch w miastach zwolnił, stał się bardziej płynny, a kierowcy zaczęli jeździć po prostu bezpieczniej. Jeśli sytuacja się utrzyma, normy nałożone przez rząd mogą spowodować, że Policja jeszcze mocniej "dokręci śrubę" i zacznie kontrolować kierowców z chorą wręcz dokładnością. Zapowiedzi kontrolowania kierujących z dokładnością do 1 km/h są tego najlepszym dowodem. Następne w kolejce czekają miejsca ze znakami pozostawionymi po robotach drogowych, które ograniczają prędkość pojazdu bez żadnego, konkretnego uzasadnienia. Tylko czekać aż w ich okolicach pojawią się patrole Policji... Czemu ma służyć taka polityka władz? Być może na początku tworzenia nowych regulacji prawnych, jednym z głównych celów była poprawa bezpieczeństwa na drogach. Wydaje się jednak, że z czasem rachunek ekonomiczny wygrał z rozsądkiem, a przepisy zostały tak zmodyfikowane, by ich głównym beneficjentem był budżet Państwa, a nie jego obywatel.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. Policja przyszłości hahahaha #1769288 | 176.103.*.* 6 lip 2015 12:59

    Policyjne normy dotyczące liczby mandatów Amatorzy szybkiej jazdy po publicznych drogach nie mają lekkiego życia. Najpierw rząd wprowadził przepis zezwalający Policji na zatrzymanie prawa jazdy kierowcy, który przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h, a teraz narzucił policjantom "normy", które muszą wyrobić do końca 2015 roku. Normy te dotyczą liczby wykroczeń kierowców jakie funkcjonariusze muszą wykryć. O ile walka z drogowymi piratami jaką rozpoczął rząd ma sensowne uzasadnienie, o tyle określanie tak szczegółowych celów jakie Policja ma osiągnąć w 2015 roku wydaje się tego uzasadnienia nie mieć. Dlaczego? Bowiem narzucanie policjantom norm dotyczących ujawnienia danej liczby wykroczeń może tworzyć swoiste patologie w systemie. Zamiast ograniczać liczbę wypadów śmiertelnych, policjanci będą szukać miejsc, w których najłatwiej o zarejestrowanie wykroczenia drogowego, bez względu na stopień tego wykroczenia i zagrożenia, jakie może ono powodować.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  3. Policja przyszłości hahahaha #1769285 | 176.103.*.* 6 lip 2015 12:56

    Biznes › Wiadomości › Transport : Policja musi wystawić ponad 2 miliony mandatów w 2015 roku Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju wydało Policji zalecenia dotyczące liczby wykroczeń drogowych, które powinny być przez nią ujawnione w 2015 roku. Wytyczne te określają m.in. minimalną liczbę mandatów, które policjanci powinni wystawić kierowcom do końca roku wraz z podziałem na rodzaj tych wykroczeń. Czy działanie to ma na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach czy raczej kondycji państwowego budżetu?

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5