Poniedziałek, 3 sierpnia 2020. Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii

Działdowo miasto artAKCJYJNE – dni spotkań z kulturą po raz siódmy!

2015-08-30 08:35:44 (ost. akt: 2015-08-30 10:31:27)

Już pięć lat upływa od ostatniej edycji atrakcji - imprezy kulturalnej zainicjowanej w 2004 roku przez młodych działdowian. Przez kolejne lata zmieniał się skład grupy, ale dobra wola i zaangażowanie mobilizowały nas do działania, dlatego cieszymy się, że po raz kolejny możemy promować utalentowanych, lokalnych twórców. W tym roku realizacja projektu możliwa jest dzięki przychylności burmistrza Działdowa.

ArtAKCJA 2015 trwać będzie 4 dni. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny. W ciągu dwóch weekendów września zaplanowaliśmy wydarzenia, w czasie których będzie można zapoznać się z efektami artystycznych działań mieszkańców Działdowa i osób związanych z naszym miastem. Do grona zaproszonych gości dołączą także ci z najwyższej półki artystycznej, których twórczość została doceniona w Polsce.

Zorganizowanie imprezy nie byłoby możliwe bez współpracy z instytucjami samorządowymi. Wiele zawdzięczamy Miejskiemu Domowi Kultury, z którego pomocą udało się sprawnie zorganizować wydarzenie od strony technicznej.
Konfrontacja z członkami Młodzieżowej Rady Miasta Działdowo uzmysłowiła nam, jakie są potrzeby i oczekiwania współczesnego, młodego odbiorcy działań o charakterze kulturalnym. Jesteśmy wdzięczni za wsparcie finansowe przedsiębiorcom działdowskim, m.in. firmie METROHAUSE oraz drukarni Andrzeja Budzyńskiego.

Pierwszy dzień siódmej edycji artAKCJI (12 września) tradycyjnie rozpoczniemy maratonem filmowym. Zapraszamy wszystkich entuzjastów dziesiątej muzy do Miejskiego Domu Kultury przy ul. Jagiełły, startujemy o godzinie 18.00. W tym roku zaprezentujemy trzy filmy: „Śniadanie na Plutonie”, reż. Neil Jordan, „Słoń”, reż. Gus Van Sant, „Zapaśnik”, reż. Darren Aronofsky. Do ich obejrzenia zachęci wszystkich Paweł Żujewski – przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta, pasjonat dobrego kina.

Drugiego dnia artAKCJI - 13 września - o godzinie 16.00 zapraszamy do Kościoła p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego na wyjątkowy koncert muzyki organowej w wykonaniu Klaudii Twardzik.

Jeszcze tego samego dnia zapraszamy do spędzenia wieczoru z teatrem. O godzinie 18.30 w Miejskim Domu Kultury przy ul. Jagiełły przedstawimy publiczności filmową relację z niezwykłego widowiska scenicznego "Inferno amore: nie milcz na mnie" wystawianego w Działdowie Pieckach, Mrągowie i Biskupcu w maju 2015 r. ,w którym udział brał także działdowski chór Our Voice. Nad całością wydarzenia będzie czuwać Fundacja Alternatywnej Edukacji "ALE" z Piecek, która poprowadzi dyskusję z twórcami.

O godzinie 19.30 obejrzymy spektakl "Artysta. Mechanika ucieczki" w wykonaniu Teatru Sztuka Nowa z Warszawy, której członkami są również artyści pochodzący z naszego miasta.

W kolejny weekend - 19 września - o godzinie 16.00, w jednej z sal starej części zamku, odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Justyny Konopki i Sylwestra Rutkowskiego. Przekonamy się jak znajome nam uliczki i podwórka wyglądają okiem miłośników i rodowitych mieszkańców Działdowa.

O godzinie 17.00 zapraszamy do sal zamkowych, by w scenerii fotografii z widokami miasta wysłuchać recitalu Marcina Rychcika. Artysta po wielu latach powróci do rodzinnego Działdowa z słowno-muzycznym spektaklem, prezentując utwory Jima Morissona i Jacka Kaczmarskiego.
Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że po raz pierwszy wychodzimy z ofertą kulturalną do osób niewidomych i słabowidzących. 20 września w godzinach od 16.00 - 20.00 w salach Miejskiego Domu Kultury przy ul. Wolności odbędą warsztaty dla osób z dysfunkcją wzroku pt. „Sztuka dostępna” oraz pokaz filmu z audiodeskrypcją pt. „Bogowie”. Zajęcia poprowadzi Aleksandra Rogalska zajmująca się zawodowo przybliżaniem kultury i sztuki niewidomym.

Na zakończenie imprezy zaplanowaliśmy występ znanej w całej Polsce gwiazdy muzycznej. Dodatkowymi atutami koncertu będą wyjątkowa sceneria i oprawa świetlna przygotowana przez działdowianina Marcina Świątka.

Serdecznie zapraszamy na artAKCJĘ 2015!

grupa artAKCYJNA

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (29) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. A tak #1808151 | 82.160.*.* 3 wrz 2015 21:22

  A ta mogli szkalować jego niekntrolowani. Przechlapane teraz mają muszą kombinować, żeby przypiąć mu łatę. Smiech na sali, tylko współczuć im hahahhahahaha.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Ale #1807491 | 213.199.*.* 3 wrz 2015 00:27

  Ale to sam GM zamieszcza komentarze podimprezami "niewypałami", że takie świetne jak sobotni jarmark z jednym stoiskiem. Pracownicy musza kombinować, aby zamieścić komentarz bo burmsitrz zakupił program szpiegowski dla każdego i śledzi, śledzi i węszy i pisze o sobie pozytywne komentarze. Zamiast pracować.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Do burmistrza #1807407 | 82.160.*.* 2 wrz 2015 22:12

  Panie burmistrzu co tam w tym urzędzie się dzieje, ja tu widzę, że Pana pracownicy w godzinach pracy nic nie robią, tylko siedzą w internecie i zamieszczają komentarze i do tego jeszcze niezbyt pozytywne. Zrób Pan w końcu z tym porządek.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Ja w sprawie technicznej ;-) #1807278 | 178.36.*.* 2 wrz 2015 20:14

  W tytule jest literówka. Może warto poprawić. O jedno " J" za dużo.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Doradczyni w urzędzie #1806962 | 82.160.*.* 2 wrz 2015 14:27

  musi wziąć udział w biegach bo marna z wyglądu promocja miasta, może deczko schudnie nasz "Kluseczek". Na razie bierze...ale 5 tysia na renie za ...no właśnie może ktoś wie za co?????

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (29)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages