Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Puchar Grunwaldu wśród juniorów dla Yankees Działdowo

2015-10-08 15:32:06 (ost. akt: 2015-10-08 15:36:03)

Autor zdjęcia: archiwum Zdzisława Ziółkowskiego

Na boisku baseballowym Al. Koproski Stadium przy ulicy Świerkowej w Działdowie zakończył się II etap VI edycji turnieju baseballu o Puchar Grunwaldu, który w tym roku odbywa się pod Patronatem starosty działdowskiego Mariana Janickiego i dyrektora Muzeum Bitwy pod Grunwaldem dr Szymona Dreja.Tym razem rywalizowały drużyny juniorów z Miłomłyna, Działdowa i Bratiana wśród, których wystąpiło wielu uczestników finału Mistrzostw Polski Juniorów, gdzie nasi baseballiści zajęli VI miejsce w Polsce.
W drugim dniu imprezy role się odmieniły i miejscami na podium zamienili się baseballiści Działdowa i Miłomłyna. Mimo przenikliwego zimna i silnego wiatru mecz najlepszych zespołów w województwie był emocjonujący. Od I zmiany bardzo dobrze grający Yankeesi szybko uzyskali prowadzenie, które już nie oddali do końca. Celnie i mocno rzucał miotacz Yankeesów Krystian Tyska. Ani wiatr, ani przenikliwy ziąb nie miały wpływu na jego grę. W tym dniu gorzej spisywał się jego vis avis Daniel Wójcik, co odbiło się na grze „Liderów” z Miłomłyna. Yankeesi grając swoje zwyciężyli 6:2.

Kolejny mecz przyniósł także wiele emocji, bo zespół z Bratiana stawiał mocny opór faworytom z Miłomłyna. Baseballiści z Bratiana przyjechali bez swojego najlepszego miotacza i na początku spotkania mieli problemy z celnym miotaniem. Im dalej grali coraz lepiej i przegrana 6:11 świadczy o wyrównanej walce.

Trzecie spotkanie gospodarze turnieju Yankeesi rozpoczęli w zmienionym składzie. Trener Zdzisław Ziółkowski skorzystał z „młodego narybku” w meczu z Bratianem. Także na górce miotacza pojawili się Mateusz Banach i Artur Łukaszewski. Mecz wygrali Yankeesi 10:1, ale wynik mógłby być nieco inny gdyby baseballiści z Bratiana bardziej uwierzyli w siebie. Wygrana 10:1 i pierwsze miejsce przypadło gospodarzom, ale podopieczni Macieja Dąbrowskiego jeśli popracują nad techniką za rok mogą być groźni.

W przyszłym roku dojdzie kolejny zespół z Grodziczna, który także trenuje i na wiosnę może zamieszać wśród najlepszych. To jeszcze nie koniec zmagań baseballistów.
W sobotę 10 października do Działdowa przyjeżdżają na sparring z juniorami Yankeesów studenci z Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Wyniki turnieju:
Lider Miłomłyn – Yankees Działdowo 2:6
Lider Miłomłyn – Gimnazjum Bratian 11:6
Yankees Działdowo – Gimnazjum Bratian 10:1

Klasyfikacja końcowa:
1.”Yankees” Działdowo 2 16:3
2. „Lider” Miłomłyn 1 13:12
3. Gimnazjum Bratian 0 7:21

Nagrody indywidualne - statuetki otrzymali: Artur Łukaszewski (Yankees Działdowo), Klaudiusz Osiecki (Miłomłyn), Gabriel Golder (Bratian).
Yankees Działdowo: Mateusz Banach, Arkadiusz Kosek, Dawid Łukaszewski, Artur Łukaszewski, Mateusz Cymbalak, Adam Bukowski, Artur Maliszewski, Dawid Falk, Bartosz Pydynkowski, Krystian Szczepkowski, Dominika Pruszkowska, Krystian Tyska - trener Zdzisław Ziółkowski
Lider Miłomłyn: Daniel Wójcik, Dominik Łątkowski, Aleksander Klamut, Marcel Szostek, Filip Świgoński, Jakub Antoszewski, Krzysztof Cięszczyk, Kamil Czajkowski - trener Andrzej Krzykowski
Gimnazjum Bratian: Dawid Koprowski, Radosław Lange, Sebastian Lange, Dominik Licznerski, Artur Maciejewski, Kamil Maciejewski, Bartosz Osmański, Igor Siekliński, Jacek Soboczyński, Gabriel Golder, Daniel Jastrzębski, Tomasz Skrzypczak - trener Maciej Dąbrowski

Sponsorzy turnieju: Starosta Działdowski, Urząd Marszałkowski, Dyrektor Muzeum Bitwy pod Grunwaldem, Al. Koproski /USA/, PROREMBUD, Heinz Glas, Dekorglass, Bułka z Masłem, ABF Obróbka Skrawaniem, AMPER, MEBLOLUX, FAST OIL Mława, Organizatorzy: UKS”Yankees” Działdowo (Zbigniew Młodawski, Zdzisław Ziółkowski), Muzeum Bitwy pod Grunwaldem, Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Działdowie (dyr. Marlena Perzyńska).

Organizator Zdzisław Ziółkowski


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages