środa, 3 czerwca 2020. Imieniny Anatola, Leszka, Tamary

Baseballiści I ligowej drużyny „Yankees” Działdowo zakończyli sezon „boiskowy”

2015-10-12 21:15:41 (ost. akt: 2015-10-12 21:05:46)

Autor zdjęcia: archiwum Zdzisława Ziółkowskiego

W sobotę (10 października) baseballiści „Yankees” Działdowo oficjalnie zakończyli sezon baseballowy na powietrzu rozgrywając towarzyskie spotkanie seniorów i juniorów.

Na „Al. Koproski Baseball Stadium” przybyli także „stranieri spoza Działdowa” wśród których byli także nowi zawodnicy z Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu z Gdańska, którzy w przyszłym sezonie chcą grać w Yankeesach, zawodnicy Yankees zarówno kadeci, juniorzy (VI drużyna kraju) i seniorzy.
Zabrakło wśród obecnej „dwudziestki” kilku baseballistów z pierwszego składu, który w tym roku wywalczył w I lidze miejsce tuż za podium czyli czwarte. Jak na razie jest to największy sukces drużyny , która od 2013 roku zadomowiła się na zapleczu Extraligi.

Wracając do spotkania , które rozpoczęło się „w samo południe” o godzinie 12.00 solidną rozgrzewką i podziałem na zespoły. Początek meczu to dobra gra miotaczy- braci Przybułków – Mateusza i Łukasza, która sprawiła, że I zmiana zakończyła się remisem 1:1. W kolejnych zmianach żadnej z drużyn nie udawało się „uciec” na więcej niż 1 pkt. Po prawie 3 godzinach gry drużyna wybrana przez trenera Macieja Lipińskiego pokonała ekipę „gdańszczan” prowadzoną przez Macieja Główczewskiego z AWFiS Gdańsk 8:5.

Bardzo dobrze jak na początek wypadli studenci z Wybrzeża oraz nasi młodzi baseballiści, którzy w sezonie 2016 zasilą ekipę I ligi. Po meczu mimo chłodu wszyscy „zasiedli” do gorącej pizzy tocząc rozmowy o minionym sezonie i tym, co nas czeka w roku 2016, roku w którym Międzynarodowy Komitet Olimpijski zadecyduje o powrocie baseballu na Igrzyska Olimpijskie do Tokio w 2020 roku.

Był to „baseballowy tydzień” na Warmii i Mazurach - w ciągu 3 dni zmagali się zawodnicy wszystkich kategorii wiekowych. Powoli rozpocznie się sezon halowy dla młodzików i kadetów już 6 grudnia VII Mikołajkowym Halowym Turniejem Baseballu z udziałem drużyn z Polski. Oficjalne podziękowania za wyniki w sezonie Zarząd Klubu przekaże zawodnikom na spotkaniu w grudniu.

Yankees A 1 1 0 2 0 2 2 8
Yankees B 1 0 1 2 1 0 0 5

Yankees Działdowo:
„A” – Paweł Karbowski /łącznik, miotacz/, Maciej Lipiński /trener,1B/, Łukasz Przybułek /miotacz/, Artur Arzumanyan /1B, prawe zapole/, Adam Dąbrówka /łapacz/, Ricardo Santos /Peru-Center/, Dawid Łukaszewski /2B/, Krystian Tyska /miotacz, lewe zapole/, Michał Nowakowski /3B/
„B” – Mateusz Przybułek /miotacz/, Artur Łukaszewski /center/, Bartosz Gajtkowski /2B/, Damian Zaczkowski /1B/, Mateusz Cymbalak /łapacz, prawe zapole/, Maciej Górak /3B/, Piotr Gwizdała /lewe zapole/, Oskar Gogolewicz, Artur Maliszewski /3B, łapacz/, Daniel Gruszczyński /łapacz/
W sezonie w I ldze grali także: Dawid Jurkowski /łapacz/, Radosław Myśliński /1B/, Kamil Olichwier /1B , RF/, Karol Gulczyński /3B, miotacz/, Radosław Reluga /3B/, Mateusz Banach /miotacz, 1B/, Marcin Morawski /LF/, Daniel Wójcik /miotacz/, Jakub Rydel /LF/.

Zarząd Klubu wyraża podziękowanie wszystkim tym, którzy pomogli nam w sezonie 2015: Panu Prezydentowi RP Bronisławowi Komorowskiemu, władzom samorządowym miasta i powiatu, Samorządowi Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Panu Alowi Koproskiemu /USA/, Polskiemu Komitetowi Olimpijskiemu, Warmińsko-Mazurskiej Federacji Sportu /Prezes Zbigniew Lewicki/, firmom – EuRoPoL GAZ /Prezes Kazimierz Nowak/, PROREMBUD /Zbigniew Młodawski/, Dekorglass /Elżbieta i Gabriel Chojakowie/, HeinzGlas /Prezes Grzegorz Peć/, Bułka z Masłem – /Katarzyna i Paweł Nowakowscy/, Panu Mecenasowi Cezaremu Nowakowskiemu, MEBLOLUX /Krzysztof Kocięda/, DAR SA /śp. Prezes Zenon Szacherski/, ABF /Agnieszka i Andrzej Browarek/, ViGGaMi /Elżbieta i Grzegorz Garbaczowie/, AMPER /Piotr Księżopolski/, Muzeum Bitwy pod Grunwaldem/dyr. Szymon Drej/, Warmińsko-Mazurskiemu Fundusz owi Poręczenia Kredytowe /Prezes Sławomir Gutkowski/, OLEWNIK /Włodzimierz Olewnik/, FAST OIL /Mariusz Szulc/, KOMBET /Prezes Czesław Kozłowski/, AJGA /Stankiewicz/, MAXIKAZ /Kazimierz Dumiński/, Dyrekcja i nauczyciele Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Działdowie /dyrektor Marlena Perzyńska/ oraz wszystkim sympatykom baseballu.

Wiceprezes Klubu, Coach Manager Zdzisław ZiółkowskiCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages