środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Szkolne Wybory Parlamentarne w Jedynce

2015-10-22 11:32:04 (ost. akt: 2015-10-22 11:43:31)

Autor zdjęcia: Katarzyna Różycka

W Gimnazjum nr 1 im. Króla Władysława Jagiełły w Działdowie odbyły się młodzieżowe wybory parlamentarne 2015 w ramach akcji Centrum Edukacji Obywatelskiej „Młodzi głosują”.

„Młodzi głosują” jest sposobem na zwiększenie udziału młodych Polaków w życiu publicznym, na przygotowanie ich do roli przyszłych obywateli polskich. Akcja ta trwa już od 20 lat, nasza szkoła uczestniczyła w tej akcji kilkakrotnie.

Udział naszego gimnazjum w tym projekcie skupiał się na przeprowadzeniu zajęć z zakresu edukacji wyborczej na podstawie materiałów przygotowanych przez CEO oraz zorganizowaniu szkolnej symulacji wyborów parlamentarnych.

Dzięki symulacji wyborów młodzież może wyrazić własne zdanie, a także poznać mechanizmy wyborcze i formę głosowania. Przygotowani do udziału w wyborach uczniowie koła bibliotecznego utworzyli komisję wyborczą w składzie Hubert Sobieraj – przewodniczący, Natalia Nąć, Adam Przybyszewski, Artur Landmann, Jędrzej Piórek, Iga Lewicka oraz przeprowadzili symulację wyborów parlamentarnych.

Zainteresowanie uczniów szkoły było ogromne. Po podliczeniu wyników wyborów komisja przesłała wyniki na platformę Centrum Edukacji Obywatelskiej. Ze względu na neutralność polityczną, ogólnopolskie wyniki głosowania zostaną opublikowane po zakończeniu wyborów parlamentarnych na stronie szkoły.

Katarzyna Różycka

Zobacz: Dzień Edukacji Narodowej w Gimnazjum nr 1 w Działdowie [zdjęcia] >>>

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. sprzeczność sama w sobie #1841596 | 83.9.*.* 23 paź 2015 09:32

    Jeśli neutralność polityczna to po co wybory, których wyniki przesyła się do centrali? Widocznie ta informacja jest dla kogoś istotna.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages