Poniedziałek, 3 sierpnia 2020. Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii

Krystyna Sztramska nagrodzona w Przasnyszu

2015-11-17 21:11:28 (ost. akt: 2015-12-20 14:56:09)

Autor zdjęcia: archiwum Jadwigi Smółki

14 listopada w przasnyskim ratuszu, a konkretnie w tamtejszym Muzeum Historycznym odbyła się Gala Finałowa IX Mazowieckiego Konkursu Literackiego, któremu w tym roku towarzyszyło hasło „…Z przypowieści jedno proste słowo".

Tematyka utworów miała charakter religijny i wszystkie nagrodzone prace wpisywały się w konkursowe hasło.
Konkurs wyłonił laureatów w dwóch kategoriach: poezja i proza. W kategorii poezja zwyciężył Rafał Jaworski (Tychy) natomiast w kategorii proza miejsce drugie ( pierwszego nie przyznano) zajęła działdowianka – Krystyna Sztramska oraz ponownie Rafał Jaworski z Tychów.

Opowiadanie Krystyny Sztramskiej pt. „Gdybym wiedziała” zyskało uznanie jury i jego fragmenty znalazły się w wydawnictwie pokonkursowym.

Działdowska poetka i autorka opowiadań ( m.in. zbiory p.t. „Takie zwykłe szczęście” i „Najpiękniejsze życzenie”) otrzymała szereg nagród rzeczowych, wśród nich kilka publikacji książkowych. Bezpośrednio po ich odebraniu z rąk jury podzieliła się następującą refleksją:

— Od dawna przymierzałam się do kupienia „Żywotów Świętych”, no i proszę, jedna z nagród to „Święci na każdy dzień” — powiedziała pani Krystyna. A zapytana o pierwsze wrażenia po usłyszeniu werdyktu jury dodała: — Bardzo się ucieszyłam, nie tylko dlatego, że to jakaś pochwała tego co i jak piszę, fajne nagrody, ale przede wszystkim dostrzeżenie mojego talentu pośród innych twórców, w końcu z całej Polski - takie umocnienie, że ta moja pasja ma sens, nie tylko dla mnie, ale dla innych ludzi, jest potwierdzeniem, że idę w dobrym kierunku, daje pewność, że warto, że będzie bardziej się chciało, że nie muszę wciąż być nazbyt skromna i nie dowierzać swoim możliwościom. Każda nagroda daje takiego literackiego kopa, mobilizuje do poszukiwań, do szukania innych dróg. Już mi się w głowie lęgną nowe tematy, układają nowe historie. I druga myśl - dziękuję Ci Boże, że mnie tak prowadzisz, tak mi siebie odkrywasz i tak mi pozwalasz dzielić się Tobą z innymi.
Po części informacyjnej, wręczeniu dyplomów i nagród laureatom oraz autorom prac wyróżnionych nastąpiła prezentacja wybranych utworów urozmaicana utworami muzycznymi.

Spotkanie podsumowujące cieszyło się dużym zainteresowaniem. Krystyna Sztramska i towarzyszące jej w tych wyjątkowych chwilach koleżanki ze Stowarzyszenia Działdowska Kuźnia Słowa miały okazję spotkać się tam z poetami z Przasnysza, Mławy, Ciechanowa. Na koniec spotkania wszyscy uczestnicy utworzyli krąg i zaśpiewali wspólnie pieśń.

Renata Buczyńska
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

Renata Buczyńska jest poetką i przewodniczącą stowarzyszenia Działdowska Kuźnia Słowa

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages