Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Święta - bezpiecznie i zdrowo!

2015-12-23 23:40:02 (ost. akt: 2015-12-23 23:42:10)
ilustracja do treści

ilustracja do treści

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Zbliżający się okres Świąteczno-Noworoczny to czas, kiedy może dochodzić do zdarzeń godzących w bezpieczeństwo obywateli, jak też zakłócania porządku publicznego. Ponadto, z uwagi na odwiedziny bliskich i wyjazdy oraz przyjazdy związane z tym okresem, należy spodziewać się wzmożonego ruchu osób i pojazdów na drogach. Społeczeństwo będzie również uczestniczyć w różnego rodzaju uroczystościach i imprezach o charakterze religijnym i masowym.

Okres ten sprzyja przestępczości skierowanej przeciwko mieniu, kradzieżom i kradzieżom z włamaniem do różnego rodzaju obiektów, w tym mieszkań, do których może dochodzić pod nieobecność domowników. Większą uwagę powinny również zwrócić osoby zagrożone przestępczością i wykroczeniami popełnianymi podczas imprez masowych (np. kradzieże kieszonkowe) i w ruchu drogowym, w tym pod wpływem alkoholu.

Aby zapobiec przestępczości, której możemy uniknąć wszystkich właścicieli sklepów i placówek handlowych uprasza się o właściwe zabezpieczenie towaru, zwłaszcza tego, który wystawiany jest na zewnątrz.

Mieszkańcom zwracamy uwagę na ostrożność podczas robienia zakupów, nie pozostawianie swoich podręcznych bagaży i torebek bez opieki i zachowania większej czujności w czasie uczestnictwa w imprezach, gdzie przebywa duża liczba osób.
Zwracajmy również uwagę na osoby przebywające pod placówkami handlowymi, które mogą w tym czasie korzystając z „dobroci ludzkich serc” próbować pozyskać od nas pieniądze za „usługę” oferując np. pomoc przy pakowaniu zakupów, czy odstawieniu koszyka.

Osoby wypłacające pieniądze w placówkach bankowych, czy też z bankomatów powinny zwrócić uwagę na inne osoby znajdujące się w ich pobliżu i zachować wzmożoną czujność podczas wykonywania transakcji bankowych.

Wyjeżdżając z domu do rodzin lub na wypoczynek świąteczny poza obszar zamieszkania, pamiętajmy o właściwym zabezpieczeniu swojego mienia, także w ramach samopomocy sąsiedzkiej, warto poprosić znajomych lub bliskich, by zwrócili większą uwagę na nasze domostwa w czasie naszej nieobecności. Nie pozostawiajmy włączonych lampek i świątecznych stroików, pamiętajmy również o odłączeniu sprzętów domowych od źródła zasilania energią na czas dłuższej nieobecności.

Apelujemy również do kierujących pojazdami i pieszych przemieszczających się drogami naszego powiatu o zachowanie szczególnej ostrożności w okresie przed i świątecznym w trosce o bezpieczeństwo nasze i innych celem uniknięcia niepotrzebnych zdarzeń w ruchu drogowym.

Rozpoczęła się zima, mimo, że na drogach nie ma śniegu, temperatura iście „wiosenna”, a aura bardziej sprzyja kierowcom, to widoczność, mimo wszystko jest znacznie bardziej ograniczona, zwłaszcza nad ranem i po zmroku. Stąd apel, aby wszyscy uczestnicy ruchu drogowego stosowali się do przepisów bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a piesi i kierujący jednośladami nie zapominali o elementach odblaskowych i właściwym oświetleniu pojazdów.

Z uwagi na odbywające się zabawy sylwestrowe, czy to zorganizowane, czy w zaciszu domowym pamiętajmy o zachowaniu ostrożności i podstawowych zasad bhp podczas używania fajerwerków i materiałów pirotechnicznych.
Należy mieć również na uwadze bezpieczeństwo zwierząt, które przy nieodpowiedzialnym używaniu środków pirotechnicznych narażone są na cierpienie (strach, lęk spowodowany nadmiernym hałasem). Warto już wcześniej zatroszczyć się o naszych podopiecznych i zadbać o właściwą dla nich opiekę i ochronę w tym czasie.

Dbajmy o nasze bezpieczeństwo, by ten świąteczny czas był pełen miłych wrażeń i szczęśliwych wzruszeń, a ubogim w nieprzyjemne okoliczności i zdarzenia.


Justyna Nowicka, Referent ds. Prasowo-Informacyjnych KPP Działdowo


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Monia #1967353 | 89.73.*.* 3 kwi 2016 10:17

  Jesli chodzi o wlamania to najlepszym zabezpieczeniem jest czuły sąsiad ale nie zawsze takiego dobrego sasiada sie ma. Ogolnie idealnych zabezpieczen nie ma, ale to nie znaczy że trzeba złodziejowi ułatwiac włamanie. Ja w swoim domu zainwestowałam w dobre drzwi i okna antywłamaniowe, a gdy wyjezdzam na dłużej to zostawiam w domu włączoną fotopułapkę, takie urzadzenia można kupic w sklepach ze sprzetem detektywistycznym, np w Alfatroniku

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Prut #1889925 | 31.61.*.* 25 gru 2015 07:47

  Zdrowo czekam na dietę juhu

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. bolo #1889856 | 82.160.*.* 24 gru 2015 19:20

  Dzialdowoska Policja The Best

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. wdsxs #1889785 | 5.172.*.* 24 gru 2015 14:57

  astra zająca hahah i zdjęcie budyyy dla ..........

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Wojciech J #1889541 | 82.160.*.* 24 gru 2015 00:45

  ja tam lubię sobie chlapnąć. czasem zdarzy się też i prowadzić, ale poki co mie nie zlapali hehe

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (7)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages