2016-01-08 14:33:44(ost. akt: 2016-01-08 14:40:28)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

W czwartek (7 stycznia) w sali gimnastycznej przy Gimnazjum nr 1 w Działdowie działdowski Dekorglass zainaugurował rozgrywki rundy rewanżowej w Wschodzący Białystok Superlidze tenisa stołowego.

Dekorglass Działdowo podejmował ekipę ZKS Palmiarnia Zielona Góra.
Podopieczni Piotra Kołacińskiego zrewanżowali się za porażkę z pierwszej rundy - wygrywając 3:0 z i inkasując trzy punkty.

Spotkanie rozpoczął Czech Jiri Vrablik, zagrał z rodakiem Mirosłavem Horejsim. Varablik oddał pierwszego seta do pięciu, a pozostałe wygrał do 3, 10, i 6.
Pozostali nasi zawodnicy nie dali szans swoim rywalom wygrywając po 3:0. Patryk Chojnowski pokonał Lucjana Błaszczyka, a Xu Welig Kamila Nalępę. Był to chyba najszybszy mecz rozegrany w Działdowie.

Pierwszego seta zdecydowanie wygrał zawodnik z Palmiarni i był to pierwszy a zarazem ostatni set, jaki udało się wygrać naszym przeciwnikom.

Dekorglass Działdowo — Palmiarnia Zielona Góra 3:0
Jiri Vrablik — Miroslav Horejsi 3:1 (5:11, 11:3, 12:10, 11:6)
Patryk Chojnowski — Lucjan Błaszczyk 3:0 (11:8, 11:3, 12:10)
Xu Wenliang — Kamil Nalepa 3:0 (11:9, 11:5, 11:7)

Następny mecz nasi tenisiści rozegrają na wyjeździe 12 stycznia w Bydgoszczy z tamtejszą drużyną - Zooleszcz Gwiazda.