Niedziela, 27 maja 2018. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Dwa tygodnie ferii za nami. Jak przebiegały w naszym powiecie i czy były spokojne?

2016-02-08 12:39:17 (ost. akt: 2016-02-08 12:41:11)
ilustracja do treści

ilustracja do treści

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

— Analizując dane dotyczące działań podejmowanych przez policję w okresie wypoczynku zimowego na terenie działania KPP Działdowo, można stwierdzić, że ferie były spokojnie i bezpiecznie — mówi oficer prasowy Katarzyna Rogozińska.

W tym okresie policjanci prowadzili wzmożone działania na drogach i w miejscach zorganizowanego wypoczynku — dodaje oficer prasowy. — Sytuacja na drogach, pomimo utrudnień związanych ze zmienną aurą, opadami śniegu i niską temperaturą, a następnie odwilżą w drugim tygodniu ferii, nie stwarzała większych problemów. W tym okresie nie odnotowano żadnych poważniejszych sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu uczestników zdarzeń drogowych (13 kolizje oraz 1 wypadek drogowy). 

— 11 funkcjonariuszy zaangażowanych w ruchu drogowym skontrolowało 366 kierowców i 18 pieszych pod kątem przestrzegania przepisów ruchu drogowego — mówi mł. asp. Katarzyna Rogozińska. — Policjanci nałożyli 181 mandatów karnych za wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu i porządkowi w komunikacji, z czego większość dotyczyła przekroczenia dozwolonej prędkości. Do tego sporządzili 6 wniosków o ukaranie do sądu oraz wystosowali 41 pouczeń. 


— W zakresie działań i profilaktyki, dotyczącej osób nieletnich: nikt nie uciekł z placówki opiekuńczo-wychowawczej, zatrzymano natomiast 2 nieletnich znajdujących się pod wpływem alkoholu — mówi oficer prasowy. — Funkcjonariusze skontrolowali też miejsca wypoczynku zorganizowanego. 

Przeprowadzili 105 spotkań z uczniami szkół w okresie poprzedzającym ferie oraz 5 spotkań podczas ferii.


Ponadto, policjanci nie odnotowali żadnych przestępstw z udziałem osób nieletnich.oprac.mcz

dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Nie #1927899 | 31.61.*.* 8 lut 2016 21:18

  Informując o zagrożeniach jak ten napad na cpn nibypolicja z działdowa działa na niekorzyść mieszkańców powiatu. Bezpieczne ferie śmiech na sali napiszą kiedy o brutalnym napadzie. Śmieszna gazeta działdowska niby redakcja brutalnego napadu nie mogą opisać

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Guido #1927883 | 31.61.*.* 8 lut 2016 21:01

  Napadają kradną,pierdoły podają o bezpiecznych feriach. Szkoda obsługi dziewczyny napadnietej z cpn. Bandyta jest groźny trzeba mieć się na baczności i nie patrzeć na propagandę sukcesu działdowskiej policji.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Czas #1927521 | 31.61.*.* 8 lut 2016 14:16

  Wziąść się za konkretne informacje o zdarzeniach kryminalnych w powiecie działdowskim. Informacje o spokojnych feriach to bzdety i farmazony. Kiedy ten niby komendant odpuści zakaz informacji o prawdziwych przestępstwach. Chociaż by takich iż w ubiegłym tygodniu był napad na cpn pod lidzbarkiem. Sprawca napadu zaatakował dziewczynę z personelu obsługi cpn,po czym związał ją działając w sposób brutalny. Jakby z tej śmiesznej komendy informacje do prasy były konkretne to na innych obiektach po takim napadzie ludzie podjęli by swoje środki ostrożności. Napad był na cpn ale z komendy w Działdowie tylko propaganda sukcesu może być opisana. Czas na zmiany. .

  Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages