środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Jerzy Giezek nowym prezesem PCK w Działdowie

2016-03-02 16:01:44 (ost. akt: 2016-03-02 16:07:21)

Autor zdjęcia: Joanna Derbin

W sobotę (27 lutego) w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Działdowie, odbył się Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Działdowie.

Obrady otworzył ustępujący Prezes Bogdan Ulatowski, przywitał zebranych w tym Burmistrza Miasta Działdowo - Grzegorza Mrowińskiego, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Działdowie - Małgorzatę Szamańską, przedstawicielkę Wójta Gminy Rybno Iwonę Ćwiek, Dyrektora Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Okręgowego PCK w Olsztynie - Andrzeja Karskiego, Przewodniczącego Rejonowej Rady Krwiodawców - Wiesława Spychalskiego, delegatów, członków ustępującego zarządu i komisji rewizyjnej, a następnie oddał prowadzenie Zjazdu Przewodniczącemu obrad Jerzemu Giezek, który szybko i sprawnie przeprowadził delegatów i gości przez 21 punktowy porządek obrad.

Bogdan Ulatowski w odczytanym za okres kadencji sprawozdaniu poinformował, iż aktualnie oddział liczy 17 jednostek podstawowych. W swojej działalności przeprowadził 88 szkoleń dla 3656 osób dorosłych i uczniów z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W olimpiadach „Promocji Zdrowego Stylu Życia” na etapach rejonowych udział wzięło 169 uczniów z 69 szkół, natomiast w Rejonowych Mistrzostwach I Pomocy - 335 uczniów z 64 szkół. Przez całą kadencję organizowano w przedszkolach mini mistrzostwa pierwszej pomocy, którymi objęto 300 dzieci.

W okresie kadencji aktywnie organizowano kwesty i zbiórki żywności oraz artykułów szkolnych w ramach akcji:” Wielkanoc z PCK” i „Czerwonokrzyska gwiazdka”, „Dzień walki z głodem”, „Zamień głodne dzieciństwo na godne dzieciństwo” i „Gorączkę złota”. Łącznie zebrano 42501,14zł. Zebraliśmy także 10237kg używanej odzieży o wartości 51185zł, którą wydaliśmy 1605 osobom. Pośredniczyliśmy i wydawaliśmy z magazynu potrzebującym: meble, sprzęt AGD i RTV, pościel, kołdry, poduszki, koce w tym bezpośrednio od darczyńców. Rozdysponowaliśmy 4628 osobom 10 ton jabłek konsumpcyjnych o wartości 17000zł oraz 7 szt. rowerków czterokołowych dla osób niepełnosprawnych o wartości 14000zł.

W okresie kadencji działało od 12 do 20 Szkolnych Kół PCK liczących od 120 do 220 członków i średnio około 400 wolontariuszy. W tym czasie nasi krwiodawcy oddali 5170 litrów krwi w ramach czterech klubów HDK. Była ona pobierana w naszym punkcie, który tylko cudem udało się zachować, dzięki zgodnym działaniom samorządów, lokalnych mediów i oddziałowi rejonowemu. Za bezcenny lek 39 dawców uhonorowano odznaką Zasłużony Honorowy Dawca Krwi I stopnia, 52 dawców ZHDK II stopnia i 141 dawców III stopnia. Ponad to 5 najbardziej zasłużonych dawców otrzymało odznakę „Honorowy Dawca Krwi Zasłużony dla Zdrowia Narodu”, a 7 szkół i 3 krwiodawców medale 55-lecia HDK.

Od 2009 roku prowadzimy usługi opiekuńcze zlecane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Działdowie, od 2014r. zlecone przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Iłowie zaś od 2016r. przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Działdowie. Średnio zatrudniamy 15 sióstr PCK, które niosą pomoc około 90 podopiecznym. Siostry są systematyczne szkolone oraz podwyższają swoje kwalifikacje przez udział w kursach organizowanych przez nasz oddział.

W trakcie mijającej kadencji realizowaliśmy dwa duże projekty z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Działdowie w zakresie wdrażania standardów usług opiekuńczych i opieki nad bezdomnymi. Mimo, że aktualnie nie otrzymujemy żadnych dotacji na ten cel umożliwiamy bezdomnym korzystanie z łaźni, pralni oraz uzyskania odzieży.

Kończąc Bogdan Ulatowski podziękował za pomoc w działalności oddziału Burmistrzom Miasta Działdowa, Staroście Dziadowskiemu, dyrektorom: Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Powiatowego Urzędu Pracy i Aresztu Śledczego w Działdowie, Wójtowi Gminy Działdowo oraz Zenonowi Jakubowskiemu, Adamowi Makarskiemu i Teresie Nowakowskiej. Odrębne podziękowania skierował do dyrekcji KRUS, Prezesów Brico i Intermarche, Komendantom: PSP, Policji i Straży Miejskiej, Oddziałowi Ratunkowemu SPZOZ , punktowi krwiodawstwa oraz wielu innym osobom i instytucjom , z którymi współpracowaliśmy.

Mijająca kadencja okazała się jedną z najlepszych w ciągu ostatnich dekad. Pozwoliło nam to osiągać wyniki plasujące nas w pierwszej trójce na terenie województwa.

W trakcie zjazdu dokonano wyboru nowego Zarządu Oddziału Rejonowego PCK w Działdowie. I tak jednogłośnie prezesem wybrano Jerzego Giezek. W skład zarządu także jednogłośnie wybrano: Mieczysława Rucińskiego, który został wiceprezesem, Teresę Cegiełka - sekretarz i członków w osobach: Krystynę Mrowińską oraz Jerzego Mioduszewskiego. W skład Komisji Rewizyjnej weszli: Janusz Lis, Janina Zyznowska i Wanda Stankiewicz. Delegatem na Zjazd Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Okręgowego PCK w Olsztynie został wybrany Jerzy Giezek.

Prezes Jerzy Giezek podziękował delegatom za okazane zaufanie i obiecał zrealizować przyjęty plan pracy na kolejną kadencję z nawiązką. Ustępującemu zarządowi i komisji rewizyjnej dziękował za lata bezinteresownej pracy. Wręczył Bogdanowi Ulatowskiemu, Janinie Zyznowskiej, Wandzie Stankiewicz i Januszowi Lis okolicznościowe - specjalne podziękowania.

Mając na uwadze rozległość prowadzonej działalności apelujemy do Państwa by, rozliczając się z podatku za 2016 przeznaczyć 1% na prowadzoną przez nas świetlicę integracyjną dla dzieci i młodzieży. Nasz KRS 0000225587 w celu szczegółowym prosimy o wpisanie: OR PCK w Działdowie.


Joanna DerbinCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (46) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Heh #1949247 | 31.61.*.* 9 mar 2016 09:52

  W mieście działdowie znany pan jest jak opona wielosezonowa. Coś jest do wszystkiego to znaczy że jest do niczego. Nie wiadomo czy zrozumie oponiarską aluzje gdyż prawa jazdy nie posiada

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. No to chce być doradcą za parę tysiaków #1949121 | 94.254.*.* 9 mar 2016 07:18

  Jak nie prezes czy dyrektor to na doradce kierownika urzędu za dobrą i cieplutką fuchę za pięć tysiaków z budżetu. Trzeba się umieć ustawić i popierać zawsze tego co ma i da.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Ha ha #1948778 | 31.61.*.* 8 mar 2016 16:56

  Funkcje prezesa już wszędzie zajęte

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Chcę być dyrektorem. #1948763 | 94.254.*.* 8 mar 2016 16:29

  Poprę każdego kto zrobi mnie dyrektorem lub prezesem. Już wiem do kogo trzeba iść.

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Nob #1948732 | 31.61.*.* 8 mar 2016 15:39

   Na szczęście z kierownictwa uniwersytet trzeciego wieku wyleciał

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (46)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages