Poniedziałek, 27 stycznia 2020. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Młodzi baseballiści z 5 krajów po raz 16 walczą o Puchar Prezydenta RP w Działdowie

2016-03-03 15:20:16 (ost. akt: 2016-03-03 14:25:16)

XVI Międzynarodowy Halowy Turniej Baseballu - "Działdowo Cup 2016" o Puchar Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Burmistrza Miasta Grzegorza Mrowińskiego pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina zbliża się "wielkimi krokami".

Udział w turnieju w dniach 11-13 marca potwierdziły drużyny: WILD WOLVES KIEV /Ukraina/, ABATOR KISHINEV /Mołdawia/, RADVILISKIS /Litwa/, SUGAR STORM SKIDEL /Białoruś/, STAL BIS KUTNO /Polska/, WILKI WITNICA /Polska/, DARNITSA TIGERS KIEV /Ukraina/, KRUKI AUGUSTÓW /Polska/, GU FKS MINSK /Białoruś/, WEST FIRE RIVNE /Ukraina/, SDUSHOR 4 TIRASPOL /Mołdawia/ oraz gospodarze YANKEES DZIAŁDOWO /Polska/, w sumie ok. 200 uczestników.

W turnieju uczestniczą zawodniczki i zawodnicy rocznika 2003 i młodsi. Od 16 lat organizatorem zawodów jest Uczniowski Klub Sportowy „Yankees” Działdowo i inicjator turnieju Zdzisław Ziółkowski. Zespoły zagraniczne, to najlepsze drużyny krajów w tym ich mistrzowie, podobnie z Polski drużyna Kutna, to Mistrz Polski, uczestnicy Mistrzostw Europy. Wysoki poziom gwarantowany. W czasie turnieju Działdowo będzie gościć Zarząd Polskiego Związku Baseballu, który w naszym mieście wyznaczył wyjazdowe spotkanie. Gościem będzie także trener Kadry Narodowej kadetów.

W ciągu 3 dni trwania turnieju halowego rozegranych zostanie 36 spotkań, które wyłonią 16 zwycięzcę i zdobywcę Pucharu Prezydenta RP. Turniej działdowski ma swoją rangę nie tylko w kraju /największy turniej halowy/, ale i zagranicą /jeden z największych tego typu w Europie, a jedyny o Puchar Prezydenta kraju, co bardzo cenią władze europejskiego baseballu oraz polonia amerykańska/, jest doskonałą promocją dyscypliny starającej się o powrót na olimpijskie areny /Tokio 2020/, promocją miasta, regionu i kraju.

Organizatorzy - UKS „Yankees” Działdowo mimo wielu „przeciwności” od 22 lat „istnieją” i działają w dyscyplinie, która daje dzieciom, młodzieży i dorosłym aktywne spędzanie czasu wolnego, osiąganie wielu sukcesów w kraju, zagranicą, w rozgrywkach 1 ligi seniorów zapraszają do hali widowiskowo-sportowej im. Polskich Olimpijczyków przy Gimnazjum Nnr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Działdowie oraz na imprezy baseballowe w 2016 wszystkich tych, którzy nie dzielą sportów na lepsze i gorsze. Organizatorzy już z góry dziękują za wsparcie władzom samorządowym województwa, miasta i powiatu, Polskiemu Związkowi Baseballu i Softballu, Polskiemu Komitetowi Olimpijskiemu / za Puchar „Fair Play”/, dyrekcji szkoły oraz sponsorom.

organizator Zdzisław Ziółkowski
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. :) #1945729 | 31.61.*.* 3 mar 2016 20:01

    Nagrody będzie wręczał Jerzy G

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages