Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Podsumowanie akcji „Pomagamy Braciom Mniejszym – psiakom Emirakom”

2016-03-15 16:19:56 (ost. akt: 2016-03-15 16:29:35)

Autor zdjęcia: Maciej Nowicki

W Przedszkolu Miejskim nr 3 w Działdowie odbyło się coroczne, uroczyste zakończenie akcji „Pomagamy Braciom Mniejszym – psiakom Emirakom”, na rzecz psów niechcianych i maltretowanych Fundacji EMIR. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie, wychowankowie i nauczycielki z zaprzyjaźnionych z Przedszkolem nr 3 szkół oraz przedszkoli.


W tym roku bezdomne zwierzęta wsparły dzieci i młodzież wraz z koordynującymi akcją w poszczególnych placówkach nauczycielami z Zespołu Szkół im. E. Sukertowej-Biedrawiny w Malinowie, Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi w Działdowie, Szkoły Podstawowej Nr 3 w Działdowie, Zespołu Szkół w Narzymiu, Szkoły Podstawowej w Płośnicy, Szkoły Podstawowej w Słupie, Przedszkola Miejskiego nr 5 w Działdowie oraz Przedszkola Miejskiego nr 3 w Działdowie.
Udział w akcji wzięli również właściciele sklepu zoologicznego „SCOOBY” – Państwo Urbańscy oraz Pani Katarzyna Szulc z Lidzbarka Welskiego. Należy także podkreślić ogromny wkład i zaangażowanie rodziców przedszkolaków.
Zwieńczeniem akcji było spotkanie wszystkich jej uczestników w Przedszkolu nr 3. Sens akcji wyraził piękny występ artystyczny wychowanków Przedszkola nr 3 związany z bezdomnością psiaków. Uczestnicy wzięli udział we wspólnych zabawach, konkursach, razem wykonywali piękne prace plastyczne.

— W tym roku uzyskaliśmy najwyższy, ze wszystkich dotychczasowych akcji, wynik ilości zebranych darów. Łącznie udało się zebrać ok. 450 kg karmy suchej i mokrej, koce, posłania, smycze, obroże, szampony, artykuły spożywcze (makaron, ryż, olej) oraz zabawki dla psiaków. Dla podopiecznych Fundacji Emir, która utrzymuje się tylko z tego, co zechcą podarować ludzie o wielkich sercach, to zabezpieczenie na około 10 dni. Akcja „Pomagamy Braciom Mniejszym” ma także charakter edukacyjny. Poprzez działania na rzecz bezpańskich, porzuconych, często maltretowanych psów, dzieci i młodzież uczą się odpowiedzialności, empatii w stosunku do słabszych i potrzebujących oraz współdziałania. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej akcji — mówiła na zakończenie Grażyna Ibusz, dyrektorka przedszkola.

oprac mn


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages