Poniedziałek, 3 sierpnia 2020. Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii

Akcja „Wielkanoc z PCK”

2016-03-22 17:36:22 (ost. akt: 2016-03-22 17:57:00)

Autor zdjęcia: Działdowo, PCK Działdowo, PCK, zbiórka żywności, wielkanoc

Święta Wielkanocne tuż, tuż, wielu z nas przygotowuje się do ich spędzenia w gronie rodzinnym, przy suto zastawionych stołach. Jednak wielu potrzebuje pomocy innych, by święta zwyczajnie, skromnie przeżyć.

Akcja „Wielkanoc z PCK” prowadzona jest od wielu lat i ma na celu pozyskanie w zbiórkach artykułów żywnościowych i środków pieniężnych na przygotowanie paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących.

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Działdowie w dniach 4-6 marca i 18-20 marca przeprowadził na terenie Działdowa, ale również w Iłowie i Burkacie świąteczną zbiórkę żywności i kwestę w sklepach: Netto, Rast, Zielony Market, Kredens, Tesco i Stokrotka. 40 wolontariuszy z Gimnazjum w Burkacie, Gimnazjum nr 2 w Działdowie, Zespołu Szkół nr 2 w Działdowie i Zespołu Szkół Zawodowych w Iłowie kwestowało i zbierało żywność przez pierwszy i trzeci weekend marca. Efektem ich starań było: zebranie żywności o wartości 2319,10zł i pieniędzy do puszek kwestarskich na łączną kwotę 1910zł.

Dodatkowo dyrekcja, nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Białutach przekazali nam zebraną w szkole żywność, odzież i zabawki na kwotę 1000zł.

Z zebranej żywności i dokupionych słodyczy przygotowaliśmy 100 paczek żywnościowych, każda paczka zawierała również kartkę z życzeniami i tradycyjne malowane jajeczka przygotowane przez przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr1 w Działdowie i uczestników świetlicy przy Oddziale Rejonowym PCK. Przygotowane paczki za pośrednictwem sióstr PCK otrzymały osoby starsze będące pod opieką naszego punktu opieki.

Zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Działdowie dziękuje kierownictwu sklepów biorących udział w zbiórce i dyrektorom szkół za życzliwość, wolontariuszom za postawę humanitarną.

Szczególne słowa podziękowania kierujemy do Państwa – Klientów sklepów, którzy hojnie wsparli naszą akcję, bez Państwa nie byłoby takich efektów. Sprawiliście, że osoby starsze, chore często samotne, uśmiechnęły się i choć na chwilę zapomniały o troskach.

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża składa Państwu życzenia: by pełne nadziei i miłości przyniosły sercu radość w te święta i w przyszłości.
Życzymy:
Wielkanocy jak bajka i smacznego jajka
tęczowych pisanek i dyngusa cały ranek,
słońca wiosennego i uśmiechu promiennego!


Jerzy GiezekCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Boryna #1960152 | 37.47.*.* 23 mar 2016 10:24

  W SB księży inwigilowali a teraz wielce wierzący w święta wielkanocne Czyżby cudowne nawrócenie,do papieskiej komisji trzeba cud zgłosić

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Oj #1960002 | 31.61.*.* 23 mar 2016 04:19

  Do zesrania

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. He #1959864 | 31.61.*.* 22 mar 2016 20:32

  Tydzień nie było w gazecie tego celebryty z sb

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages