Piątek, 7 sierpnia 2020. Imieniny Donaty, Olechny, Kajetana

Filice: rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą pisankę, palmę i stroik wielkanocny. Uroczyste otwarcie świetlicy

2016-03-26 12:32:55 (ost. akt: 2016-03-26 12:35:26)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

W Filicach odbyło się uroczyste otwarcie świetlicy. Budynek przeszedł termomodernizację i wygląda pięknie. Rozstrzygnięto także gminny konkurs najładniejszą palmę, pisankę, stroik wielkanocny oraz najsmaczniejsze ciasto.

Przecięcia wstęgi dokonali wójt Gminy Paweł Cieśliński, Przewodniczący Rady Gminy Mirosław Zieliński, radna Krystyna Wasiak i sołtys Filic Tomasz Reut. Dalsze uroczystości rozpoczął Andrzej Skała z zespołem "Wesoła Ferajna" wykonując kilka utworów związanych ze Świętami Wielkanocnymi.

Następnie dokonano rozstrzygnięcia konkursów na najładniejszą palmę, pisankę, stroik wielkanocny oraz najsmaczniejsze ciasto. Wystawę zorganizował Gminny Ośrodek Kultury i Sportu pod patronatem wójta Gminy Działdowo. Konkurs adresowany był do wszystkich mieszkańców gminy Działdowo, a jego celem było podtrzymanie pięknej tradycji związanej z okresem Wielkanocy. Na konkurs wpłynęło bardzo dużo prac. Wśród eksponatów nie zabrakło pisanek wykonanych różnymi technikami, palm wielkanocnych z dużą ilością bukszpanu i kwiatów wykonanych z krepy, stroików świątecznych oraz pysznych ciast: babek, mazurków, serników.

Komisja jednogłośnie stwierdziła, że wszystkie wypieki są pyszne i wyjątkowe. Prace oceniała i nagradzała komisja konkursowa w składzie: Aleksandra Kowalska z GBP w Burkacie, Kinga Wiśniewska z GOKiS i Magda Skała kierownik GOKiS. Komisja podkreślając wysoki poziom artystyczny wykonanych prac oraz wartość kultywowania i pielęgnacji tradycji wielkanocnych przyznała nagrody 52 twórcom. Nagrody wręczył wójt Paweł Cieśliński. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, gratulujemy i zapraszamy za rok. GOKiS w Działdowie serdecznie dziękuje mieszkańcom Filic za pomoc i zaangażowanie w przygotowaniu tej imprezy.

Magda SkałaCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages