Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Warsztaty chemiczne w II LO w Działdowie

2016-04-16 08:00:00 (ost. akt: 2017-04-26 20:25:11)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

W piątek (15 kwietnia) uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zespole Szkół nr 2 im Jana Pawła II w Działdowie wzięli udział w zajęciach chemicznych poprowadzonych przez pracowników naukowych Katedry Chemii i Surowców Roślinnych UWM w Olsztynie dr inż. Małgorzatę Tańską i dr inż. Sylwestra Czaplickiego.

Zajęcia tego typu stanowią integralną część umowy pomiędzy szkołą i UWM podpisanej z inicjatywy dyrektora szkoły Wiesława Smereczyńskiego.
Tematem zorganizowanych warsztatów laboratoryjnych było „Rozdzielanie mieszanin i izolowanie związków chemicznych” , podczas których uczniowie mieli możliwość rozdzielania i izolowania substancji biologicznie aktywnych z surowców roślinnych. Zajęcia rozszerzyły i pogłębiły wiedzę uczniów na temat metod rozdzielania związków chemicznych w tym również tych nowoczesnych jak chromatografia kolumnowa. Spotkanie z naukowcami potwierdziło, ze nauka chemii jest fascynująca, i znajduje potwierdzenie w otaczającym nas świecie.

Zajęcia odbyły się w dwóch częściach. Pierwszą stanowił krótki wykład wprowadzający do tematu warsztatów, w drugiej zaś uczniowie mogli samodzielnie wykonywać i opisywać eksperymenty chemiczne.

- W trosce o jakość ciągle sięgamy po nowe metody nauczania – mówi Wiesław Smereczyński –dyrektor Zespołu Szkół nr 2 im Jana Pawła II w Działdowie. - Uczniowie mają szansę realnej współpracy z pracownikami naukowymi uczelni wyższych, mogą poszerzać swoją wiedzę przez eksperyment naukowy.

- Zachwytom nad zajęciami nie było końca, dlatego we wrześniu planujemy już kolejne warsztaty, tym razem w laboratoriach Katedry Chemii i Przetwórstwa Surowców Roślinnych UWM W Olsztynie - mówi Marta Kowalska, nauczyciel chemii w II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi. - Serdecznie dziękujemy dyrektorowi szkoły Wiesławowi Smereczyńskiemu , naszym gościom-wykładowcom dr inż. Małgorzacie Tańskiej i dr inż. Sylwestrowi Czaplickiemu oraz wszystkim, którzy pomogli zorganizować warsztaty.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages