Poniedziałek, 3 sierpnia 2020. Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii

My chronimy przyrodę

2016-04-22 11:15:00 (ost. akt: 2016-04-22 11:09:23)
Tablice edukacyjne przed świetlicą w Pożarach

Tablice edukacyjne przed świetlicą w Pożarach

Autor zdjęcia: archiwum UG

W kwietniu ruszyła inicjatywa lokalna - „Chcemy poprawiać stan środowiska naturalnego i podnosić poziom naszej świadomości ekologicznej”. Jest realizowana w miejscowej świetlicy w Pożarach i potrwa do końca czerwca. W świetlicy znajduje się ekspozycja (tablice dydaktyczne), poświęcona chronionym zwierzętom i roślinom, występującym na Warmii i Mazurach. Także na zewnątrz budynku stoją tablice edukacyjne, gdzie opisane są zwierzęta najczęściej występujące w naszych pobliskich lasach. W ramach projektu zostanie wykonana wiata, przeznaczona na organizację różnych zajęć. Będą mogli korzystać z niej mieszkańcy, jak i turyści. — Zdrowe, zadbane i czyste środowisko naturalne to spuścizna, jaką zostawimy przyszłym pokoleniom. Obecny stan środowiska naturalnego nie jest do końca zadowalający, dlatego też tak ważna jest poprawa jego stanu, poprzez angażowanie społeczności lokalnej w rozwiązywanie problemów związanych z ochroną środowiska oraz uruchamianie mechanizmów służących trwałej ochronie środowiska naturalnego, a projekt ten w pełni przyczynia się do realizacji takich celów — powiedział wójt Gminy Działdowo Paweł Cieśliński.
Ta inicjatywa lokalna realizowana jest w ramach projektu „Eko-Grupy – grupy odnowy wsi Warmii i Mazur dbają o środowisko”, której realizatorem jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Oddział Okręgowy w Morągu. Autorzy inicjatywy to lokalna społeczność wraz z Grupą Odnowy Wsi Pożary. Jej realizacja nie byłaby możliwa bez dofinansowania Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Kwota dofinansowania wynosi 100 proc. kosztów przedsięwzięcia.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages