Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

W obronie Matki Ziemi!

2016-05-07 10:19:24 (ost. akt: 2017-04-26 20:23:30)

Autor zdjęcia: Ewa Elbruda

Światowy Dzień Ziemi, który przypada 22 kwietnia, dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Zespole Szkół nr 2 im. Jana Pawła II w Działdowie okazał się ważnym momentem ekologicznej refleksji.

Tegoroczne obchody poświęcone problemom związanym z ochroną powietrza i przeciwdziałaniu tzw. niskiej emisji rozpoczęli najmłodsi. Uczniowie klas pierwszych i drugich wraz z opiekunami wzięli udział w happeningu ekologicznym. Wznosząc okrzyki w obronie planety maszerowali ulicami miasta i rozdawali mieszkańcom Działdowa stosowne ulotki. Pozostałe klasy nauczania zintegrowanego również postawiły na działania w plenerze. Pamiętając o segregacji śmieci zabrały się od sprzątania przyszkolnych terenów.

Nad losem Ziemi pochylili się również starsi uczniowie SP 4. Klasa 6a postanowiła zadbać o wystrój niektórych sal i z zapałem przesadzała rośliny doniczkowe. Na holu szkoły zorganizowano wystawę plakatów okolicznościowych, które wykonano w różnych technikach z wykorzystaniem odpadów.

Z części informacyjnej można było się dowiedzieć, czym jest niska emisja, jakie negatywne skutki powoduje oraz jakie działania ją ograniczają. Społeczność placówki obejrzała również przedstawienie pt. „Gdzie jest nasze jezioro?”. W rolę zwierząt cierpiących z powodu zanieczyszczeń z powodzeniem wcielili się uczniowie klas 4d,5b i 6d. Historia dobrze się skończyła, ponieważ z pomocą młodych ekologów tereny wokół jeziora zostały wysprzątane. Przeprowadzone w SP 4 akcje miały na celu uświadomienie społeczności jak kruchy jest ekosystem naszej planety. Entuzjazm, z jakim uczniowie podeszli do zaplanowanych zadań przekonuje, że nie wszystko stracone. Wszystkim nam powinno zależeć na Matce Ziemi.


Ewa ElbrudaCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages