środa, 12 sierpnia 2020. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

Święto Flagi w Przedszkolu Miejskim nr 4 w Działdowie

2016-05-07 12:44:51 (ost. akt: 2016-05-07 09:50:09)

Autor zdjęcia: nadesłała Anna Wójtowicz

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. My także postanowiliśmy uczcić nasze barwy ojczyste - 29 kwietnia zorganizowaliśmy obchody tego święta w naszym przedszkolu.

Z tej okazji przygotowaliśmy montaż słowno – muzyczny. Jego celem było kształtowanie więzi emocjonalnej dziecka ze społecznością przedszkolną, kształtowanie właściwego stosunku do otaczającego świata, dostrzeganie piękna i wartości rodzimej przyrody, kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury, tradycji, jak również rozbudzanie u dzieci potrzeby poznawania historii o własnym narodzie. Przedszkolaki z biało - czerwonymi chorągiewkami i przypiętymi kotylionami, w czasie okolicznościowego spotkania miały okazję przypomnieć sobie symboliczną wymowę barw polskiej flagi i to, jak symbole narodowe szanować.

Ubrani w galowe stroje odśpiewaliśmy wspólnie hymn. Wielkim uznaniem wśród społeczności przedszkolnej cieszyły się tańce, wiersze i piosenki które wykonały dzieci z poszczególnych grup. W ten sposób już od dzieciństwa kształtuje się w dzieciach uczucie miłości i przywiązania do własnego kraju oraz promuje się polskie symbole narodowe. Budzenie zaciekawienia dzieci wydarzeniami ogólnopaństwowymi z pewnością pozwoli im pogłębić emocjonalny stosunek do swojej Ojczyzny.

Anna WójtowiczCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages