Niedziela, 24 stycznia 2021. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Moda na czytanie. Maraton czytania w Zespole Szkół nr 2 w Działdowie

2016-05-31 21:26:26 (ost. akt: 2017-04-26 20:21:18)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

W ramach realizacji programu „Czytające Szkoły” i obchodów kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom” 31 maja 2016 roku w Zespole Szkół nr 2 im. Jana Pawła II w Działdowie zorganizowano Maraton Czytania.


Zaproszenie do czytania dzieciom i młodzieży przyjęli m.in.: burmistrz Działdowa Grzegorz Mrowiński z małżonką Aleksandrą i dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Justyna Lytvyn.

Gości powitał dyrektor Wiesław Smereczyński, który w krótki wprowadzeniu opowiedział o wpływie czytania na rozwój wyobraźni i zainteresowań uczniów.
Po inscenizacji pt. „Internet to nie wszystko” i scence dotyczącej wyboru odpowiedniej książki rozpoczęło się całodniowe czytanie.

W roli lektorów wystąpili kolejno zaproszeni goście, dyrekcja szkoły, a później naprzemiennie nauczyciele, uczniowie i pracownicy placówki. Z uwagi na trwający „Rok Sienkiewicza” starszym uczniom zaprezentowano fragmenty „Ogniem i mieczem”.

Młodsi uczestnicy akcji słuchali natomiast baśni i legend regionalnych. Dodatkowym atutem inicjatywy okazała się wystawa tematyczna przygotowana przez organizatorki Ewę Elbrudę i Katarzynę Jakubowską.

Nadrzędnym celem Maratonu było wskazanie młodemu pokoleniu czytania jako alternatywy dla fałszywych wartości masowej kultury i wylansowanie swoistej mody na czytanie.

Ewa Elbruda
dzialdowo@gazetaolsztynska.plCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages