środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Miłość w utworach chóralnych - koncert Chóru Concentus

Chór Concentus zaprasza na koncert pt. “Niesieni miłością”, który odbędzie się 11 czerwca o godz. 18.30 w Kościele Ewangelicko-Augsburskim Zbawiciela, ul. Jagiełły 28. Tym razem w wykonaniu zespołu będzie można usłyszeć utwory o tematyce miłosnej.

Koncert będzie efektem końcowym projektu, w ramach którego członkowie Chóru odbywają indywidualne i grupowe warsztaty z emisji głosu oraz interpretacji i prezentacji utworów chóralnych.

Do poprowadzenia warsztatów zespół zaprosił Honoratę Cybulę - dyrygenta, nauczyciela akademickiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, pedagoga muzycznego i doświadczonego animatora ruchu chóralnego.

Doskonale znany działdowskiej publiczności Chór Concentus na swój najnowszy występ postanowił wybrać repertuar, który łączy wspólna tematyka – MIŁOŚĆ. Będzie ona motywem przewodnim koncertu, przedstawianym w utworach z różnych epok muzycznych, w rozmaitych stylach, w utworach kompozytorów zarówno polskich, jak i zagranicznych.

Celem jest ukazanie muzyki chóralnej jako propozycji kulturalnej, mogącej zainteresować i zainspirować każdego słuchacza.

Biorąc na warsztat temat tak bliski nam wszystkim, zespół ma zamiar dotrzeć ze swoim przekazem do szerokiej publiczności w różnym wieku - tej dojrzałej, posiadającej już określone gusta muzyczne, ale również do młodszych odbiorców.

W programie koncertu znalazły się m.in. utwory: „Ave Maria” - Lucjana Marzewskiego, „Aleć nade mną Wenus” - Mikołaja z Krakowa, „Now is the Month of Maying” - Thomas’a Morley’a, „Flower of Beauty” - John’a Clements’a czy „Songbird” - Evy Cassidy.

Projekt, w ramach którego odbywają się warsztaty chóralne oraz koncert Chóru Concentus, otrzymał wsparcie finansowe Urzędu Miasta Działdowo.

Chór Concentus.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages