Poniedziałek, 28 września 2020. Imieniny Libuszy, Wacławy, Wacława

Inicjatywa ekologiczna w świetlicy w Pożarach

2016-07-03 12:50:37 (ost. akt: 2016-07-04 11:00:14)

Autor zdjęcia: archiwum UG

W Pożarach na terenie świetlicy i wokół niej zakończono realizację inicjatywy lokalnej pn. „Chcemy poprawiać stan środowiska naturalnego i podnosić poziom naszej świadomości ekologicznej” w ramach projektu „EKO-GRUPY – Grupy Odnowy Wsi Warmii i Mazur dbają o środowisko.

Realizatorem tego przedsięwzięcia było Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Morągu. Autorzy inicjatywy to lokalna społeczność wraz z Grupą Odnowy Wsi Pożary, a jej realizacja nie byłaby możliwa bez dofinansowania Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Kwota dofinansowania lokalnej inicjatywy wyniosła 100% kosztów przedsięwzięcia, w ramach którego w wewnątrz budynku świetlicy stworzono ekspozycję poświęconą chronionym zwierzętom i roślinom występującym na terenie Warmii i Mazurach. W tym celu zakupiono tablice dydaktyczne. Także na zewnątrz przy budynku świetlicy postawiono tablice edukacyjne najczęściej występujących zwierząt w naszych pobliskich lasach. Ponadto, w ramach projektu wykonano wiatę przeznaczoną na organizację różnych zajęć edukacyjnych, z której mogą korzystać mieszkańcy, jak również przejezdni i turyści.

Realizacja inicjatywy wynika z potrzeby działania w kierunku zwiększania świadomości dzieci i dorosłych na problemy otaczającego nas świata, a głównie środowiska naturalnego. Warto więc już dziś pomyśleć o przyszłych pokoleniach, żeby otaczający ich świat był zdrowy, zadbany i czysty. Aktualny stan środowiska naturalnego nie jest do końca zadawalający, dlatego też tak ważna jest poprawa jego stanu poprzez angażowanie społeczności lokalnej w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, rozwiązywanie lokalnych problemów związanych z ochroną środowiska oraz uruchamianie mechanizmów służących trwałej ochronie środowiska naturalnego, a projekt ten w pełni przyczynia się do realizacji tych celów.


UG Działdowo

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages