środa, 12 sierpnia 2020. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

Znamy wyniki matur

2016-07-06 14:38:43 (ost. akt: 2016-07-06 14:42:42)

Autor zdjęcia: Maciej Nowicki

Po prawie dwumiesięczym oczekiwaniu maturzyści, którzy w tym roku pisali egzamin dojrzałości znają już wyniki egzaminów. Duże powody do zadowolenia mają uczniowie i nauczyciele z ZS w Rybnie, Liceum w Lidzbarku, Liceum nr 1 w Działdowie jak również Liceum nr 2 w Działdowie. Pozostałe szkoły zmieściły się w średniej krajowej lub uplasowały pod kreską. Nadzieją są sierpniowe poprawki, w przypadku ich zdania, wyniki szkół w naszym powiecie pójdą do góry.

Zobacz także: Zakończenie roku szkolnego w II LO w Działdowie Zakończenie roku szkolnego w II LO w Działdowie Uczniowie I i II klas II LO w Zespole Szkół nr 2 w Działdowie zakończyli rok szkolny. Licealiści odebrali świadectwa z rąk wychowawców i dyrektora Wiesława...
Zobacz także: Uczniowie z ZSZ nr 1 w Działdowie mają już wakacje [zdjęcia, film] Uczniowie z ZSZ nr 1 w Działdowie mają już wakacje [zdjęcia, film] Uroczyste zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 im. gen. Sylwestra Kaliskiego, przy ul. Pocztowej w Działdowie odbyło się w piątek...
Zobacz także: Zapraszamy na Powiatowe Wieczory z Poezją Zapraszamy na Powiatowe Wieczory z Poezją Powiat Działdowski, Stowarzyszenie Działdowska Kuźnia Słowa oraz ośrodki kultury w Działdowie, Lidzbarku i Iłowie-Osadzie serdecznie zapraszają na IV edycję...

W Zespole Szkół nr 1 w Działdowie zarówno maturzyści, jak i nauczyciele mają powody do radości. Zdawalność w tej szkole wyniosła w Liceum - 97, 5 proc. a Technikum 86,5 proc. W Liceum do matury przystąpiło 161 uczniów, a w Technikum 54. Maturzyści, którym powinęła się noga, mają szansę w sierpniu.

W Zespole Szkół nr 2 im. Jana Pawła II w Działdowie zdawalność wyniosła 86 proc. Do egzaminu dojrzałości przystąpiło 107 uczniów. Język polski zdało 100 proc. maturzystów, podobnie j. niemiecki. Język angielski - 96 proc., a matematykę 88 proc.

Bardzo dobre wyniki matur osiągnęli uczniowie w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K.K. Baczyńskiego w Lidzbarku.
Do matury w Liceum w Lidzbarku przystąpili wszyscy tegoroczni absolwenci szkoły czyli 48 uczniów. Egzamin zdało 44 uczniów, a 4 ma prawo do egzaminu poprawkowego.

Stuprocentową zdawalnością może pochwalić się Zespół Szkół w Rybnie. Osiemnastu maturzystów zdało egzamin dojrzałości na bardzo wysokim poziomie.

Połowa z 10 maturzystów z Zespołu Szkół w Lidzbarku, którzy przystąpili do egzaminu, zdała w pierwszym terminie. Dwie osoby będą miały poprawkę.

W Zespole Szkół Zawodowych w Działdowie maturę zdało 50 proc. uczniów, ale 35 proc. jest uprawnionych do poprawki w sierpniu.


W Zespole Szkół w Iłowie-Osadzie do matury przystąpiło 15 uczniów a zdawalność egzaminu wyniosła 33,3 proc. Do sierpniowej poprawki uprawnionych jest 8 uczniów.

W Zespole Szkół w Malinowie do matury przystąpiło
10 osób. W pierwszym podejściu egzamin zdało 40 proc., a 4 uczniów egzamin poprawkowy zdawać będzie w sierpniu.

W Zespole Szkół w Gródkach do matury przystępowali uczniowie Liceum Ogólnokształcącego. Zdawalność wyniosła 43 proc. Uprawnionych do poprawki jest 5 uczniów.

W Polsce świadectwo dojrzałości otrzyma 79,5 proc. tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych, 15 proc. oblało jeden przedmiot i ma prawo do poprawki w sierpniu, 5,5 proc. nie zdało większej ilości egzaminów, więc do matury będzie mogło przystąpić za rok. To wstępne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego.
W naszym województwie maturę zdało 76 proc., a 17 proc. ma prawo do poprawki w sierpniu.

Czytaj więcej w piątkowym (8 lipca) wydaniu Gazety Działdowskiej.

Maciej Nowicki, mcz

dzialdowo@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. xx #2022498 | 82.160.*.* 6 lip 2016 17:52

    brawo szkola rybno jak zawsze dzielna szkoda ze juz nie bedzie pani dyrektor wiele jej mozna zawdzieczyc bardzo wiele

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages