Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Są jeszcze pieniądze na wymianę starych pieców

2016-08-05 16:00:00 (ost. akt: 2016-08-04 20:42:58)
ilustracja do treści

ilustracja do treści

Tylko do końca sierpnia będą przyjmowane wnioski o dotację na wymianę nieekologicznych źródeł ciepła, głównie starych pieców węglowych. Na wniosek burmistrza rodziny, które podejmą się modernizacji ogrzewania mogą otrzymać od miasta pomoc finansową w wysokości 2.500 zł.

Uchwalony przez Radę Miasta program ma na celu udzielenie pomocy finansowej mieszkańcom Działdowa w wymianie pieców węglowych na taki system grzewczy domów i mieszkań, który będzie korzystniejszy pod względem sprawności energetycznej, a także ekologiczny. Inicjatywa ta ma również na celu ograniczenie niskiej emisji w naszym mieście. Jest jednym z działań wymienionych w Planie Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy-Miasto Działdowo.

Na co dotacja?
Burmistrz Grzegorz MrowińskiNa wniosek burmistrza Grzegorza Mrowińskiego, Rada Miasta Działdowo podjęła uchwałę nr XIX/174/16 z dnia 28 czerwca 2016 r., której załącznik określa zasady udzielania dofinansowania. W ramach dotacji nieekologiczne ogrzewanie węglowe będzie można wymienić na: ogrzewanie gazowe; ogrzewanie elektryczne; ogrzewanie olejowe; podłączenie do sieci ciepłowniczej; pompy ciepła; automatyczne kotły retortowe opalane granulatem drzewnym tzw. peletem; automatyczne kotły retortowe opalane ekogroszkiem, nieposiadające dodatkowego rusztu umożliwiającego spalanie innych paliw stałych. Wszystkie urządzenia muszą być wykonane fabrycznie i zamontowane po raz pierwszy, a także spełniać wszelkie normy i posiadać dopuszczenie do użytkowania na terenie Polski. Działania, które można sfinansować z dotacji dotyczą demontażu palenisk węglowych, zakupu i montażu nowego źródła ogrzewania czy też wykonania lub modernizacji instalacji związanej z nowym źródłem ogrzewania.

Wnioski do 31 sierpnia
O dotacje mogą ubiegać się osoby fizyczne oraz wspólnoty mieszkaniowe. Wnioskodawca musi być właścicielem lub posiadać inny tytuł prawny do władania nieruchomością, w której zamierza dokonać zmiany systemu ogrzewania. Nieruchomość, w której dokonana zostanie wymiana musi znajdować się na terenie Gminy-Miasto Działdowo oraz nie może posiadać zainstalowanego drugiego źródła ciepła ogrzewającego tą samą powierzchnię użytkową (z wyjątkiem kominków opalanych drewnem).

Wnioskodawcy mogą liczyć na pomoc finansową w wysokości 50 proc. całości kosztów inwestycji, jednak nie więcej niż 2.500 zł brutto. Należy pamiętać, żeby wniosek o dotację złożyć przed zakupem nowego systemu ogrzewania oraz wymianą istniejącego systemu nie później niż do 31 sierpnia. W roku 2016 kompletne wnioski rozpatrzone zostaną do dnia 30 września. W latach następnych wnioski będą przyjmowane do 31 marca.
Więcej informacji tel. 23/ 697 04 58 (Agnieszka Wiśniewska).Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages