II Urodzinowa Działdowska Dycha [film, zdjęcia]

2016-08-14 16:00:33(ost. akt: 2016-08-16 11:06:24)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

II Urodzinową Działdowską Dychę ukończyło 188 osób (43 panie i 145 panów). W biegu wystartowało 197 zawodniczek i zawodników. Na mecie wszyscy otrzymali medale i okolicznościowy upominek, a najlepsi statuetki i nagrody.

Pierwszy na mecie był Paweł Tarasiuk z Poznania. 10-kilometrową trasę biegu pokonał w czasie 32:17.82. Jest to o ponad minutę lepszy wynik od ubiegłorocznego czasu. Natomiast wśród pań najszybsza była Martyna Konarzewska z Działdowa. Do mety dobiegła z czasem 38:32.37.

Najlepszą działdowianką była tak jak w ubiegłym roku Martyna Konarzewska, a najlepszym działdowianinem został Michał Karbowski.

3. Łukasz Szulc

Bieg składał się z dwóch 5-kilometrowych pętli (start i meta na stadionie) i przebiegał ulicami: Sportową, Okrężną, Zacisze, Sportową, Robotniczą, Leśną, Rydygiera, Świerkową, Aleją św. Katarzyny Aleksandryjskiej, Pronaszko, Chlebowskiego, Leśną, Zuchową, ZMP, ZMS, Okólną i Sportową.