Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Promocja książki - Działdowo „…miasto moje, a w nim…”

2016-08-16 09:42:30 (ost. akt: 2016-08-16 09:54:49)

Autor zdjęcia: Jadwiga Smółka

Tak zatytułowana została najnowsza publikacja autorstwa lokalnych literatów ze Stowarzyszenia Działdowska Kuźnia Słowa bogato ilustrowana zdjęciami Justyny i Sylwestra Rutkowskich. 14 sierpnia zostanie wpisany do kroniki zdarzeń Stowarzyszenia jako dzień promocji tej publikacji, która wpisała się w obchody tegorocznych Dni Działdowa.

Zobacz także: Varius Manx gwiazdą Dni Działdowa [zdjęcia, film] Varius Manx gwiazdą Dni Działdowa [zdjęcia, film] W niedzielę (14 sierpnia) wieczorem odbył się trzeci dzień koncertów z okazji Dni Działdowa.

W kolegium redakcyjnym znalazły się Ewa Sotomska, Jadwiga Smółka, Hanna Jolanta Wiśniewska i Renata Buczyńska. Wydawca to Urząd Miasta Działdowo. Promocja miała miejsce w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie. Spotkanie rozpoczęto nietypowo, przedstawiono obecnym film promujący Działdowo, potem Jadwiga Smółka – członkini zespołu redakcyjnego omówiła prezentację na temat dotychczasowej działalności Stowarzyszenia przygotowaną we współpracy z biblioteką.

Następnie dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Justyna Lytvyn oficjalnie powitała gości i zaprosiła zgromadzonych na zewnątrz, gdzie oddała głos burmistrzowi Działdowa Grzegorzowi Mrowińskiemu. Burmistrz wypowiedział się na temat najnowszego wydawnictwa i podziękował kolegium redakcyjnemu za robiący wrażenie końcowy efekt tych prac. Warto nadmienić, że książkę wydrukowano i oprawiono w Drukarni Tinta.

Zobacz także: Chór Our Voice, Norbi oraz Klaudia Gawor Electro Act - Dni Działdowa 2016 [zdjęcia, filmy] Chór Our Voice, Norbi oraz Klaudia Gawor Electro Act - Dni Działdowa 2016 [zdjęcia, filmy] W sobotę (13 sierpnia) odbył się drugi dzień koncertów z okazji Dni Działdowa. Publiczność na scenie zobaczyła występ Chór Our Voice, Norbiego oraz skład...
Zobacz także: Dni Działdowa - Summer Day Disco Polo [zdjęcia, film] Dni Działdowa - Summer Day Disco Polo [zdjęcia, film] W piątkowy (12 sierpnia) wieczór wystartowały koncerty z okazji Dni Działdowa.

Następnie wszyscy autorzy zaprezentowali po jednym utworze z książki. Wspomnienie o zmarłym członku Stowarzyszenia Zbigniewie Rzeszutko oraz jego wiersz zawarty w publikacji przedstawił poeta, członek SDKS Piotr Kozikowski. Obecnej na spotkaniu Małżonce Zbigniewa Rzeszutko, Pani Ewie Rzeszutko przekazano pamiątkowy egzemplarz książki z wpisami autorów. Spotkanie promocyjne zakończono biesiadnie zapraszając zebranych na poczęstunek zorganizowany przez autorów publikacji oraz MBP w Działdowie.

SDKS w zakresie tegorocznych publikacji lokalnych twórców nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa. Wkrótce powstanie nowa książka dla dzieci oraz wydany zostanie tomik poezji Piotra Kozikowskiego. O promocji tych wydarzeń na pewno Państwa poinformujemy.

Renata Buczyńska - SDKS

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (42) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. taka prawda #2057644 | 82.160.*.* 2 wrz 2016 11:25

  na siłę zapraszani i ludzie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Do zaskoczona #2056125 | 82.160.*.* 30 sie 2016 20:02

  Sama nic nie robisz i nic nigdy nie zrobiłaś, a przepraszam tylko hejtujesz.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. zaskoczona #2051590 | 82.160.*.* 23 sie 2016 16:35

  Trochę to dziwne że byle co wydrukują A robią z tego taki rozgłos. Slabiutki poziom trochę na siłę rozdmuchiwany. I ciągle ten sam wianuszek wzajemnej adoracji.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Karolcia #2050190 | 94.254.*.* 21 sie 2016 17:20

  Co się dzieje z Panem dyrektorem Maćkowiakiem bo na tych dniach działdowa go chyba nie było. Jest chory?

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. jaj jesteś ciekawy #2049879 | 217.99.*.* 21 sie 2016 07:57

  to wsadź nos do kawy. bu ha ha ha

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  Pokaż wszystkie komentarze (42)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages